PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=690291}

Alicja po drugiej stronie lustra

Alice Through the Looking Glass
6,8 78 864
oceny
6,8 10 1 78864
2,8 5
ocen krytyków
Alicja po drugiej stronie lustra
powrót do forum filmu Alicja po drugiej stronie lustra

Jeśli ktoś się jeszcze zastanawia czy pójść na nową ,,Alicję" to może to moje mini podsumowanie pomoże mu się zdecydować :)
Ogólnie film ma wiele nawiązań do poprzedniej części więc żeby zrozumieć choć część żartów, wypadałoby znać poprzedni film. Ot tak, żeby lepiej się oglądało.
Co do fabuły to zdanie: ,,Alicja rusza pomóc przyjacielowi w tarapatach" całkowicie oddaje jaka ona jest. Nieoryginalna. Ileż to było już historii o tym, że ktoś komuś pomaga bo coś się stało. Tutaj czułam pewien niedosyt. Tak samo jak wątek podróży ,,w czasie" he he ( ci co już widzieli ten film rozumieją sucharek w tym zdaniu ). Ja co prawda widziałam tutaj nie tyle powtarzalność w wykorzystaniu tego motywu co hmm, aluzje do filmów Roberta Zemickis'a i wielu wielu innych, już klasycznych dzieł o tym temacie. Jeżeli potraktuje się to w ten sposób, naprawde miło się to ogląda.
Gra aktorska na dobrym i wysokim poziomie. Depp nie miał specjalnie okazji się popisać ale Helena to klasa sama w sobie. Ubóstwiam ją jako Królową Kier. Co do samej Mii, ja po prostu ją lubie jako Alice. Spodobała mi się bardzo jako owa rozmarzona blondi w pierwszej części i po tym filmie na szczęście nic się nie zmieniło. Bardzo dobrze zagrała i nie rozumiem czepiania się tego, że z urody jest mniej lub bardziej przeciętna. Jest normalna. A nawet za ładna jak na Angielke którą gra.
Co do efektów specjalnych. Kraina Czarów jak zwykle zadziwia. Przynajmniej mnie. Wciska w fotel. ,,Spece" popisali się. Jest na co popatrzeć.
Żarty słowne i sytuacyjne wcisnęli tam gdzie dało i wyszło to niezle. Komedia to nie jest ale ja mometami nadal się śmieje przypominając niektóre sceny. Earthquake ha ha :D
Ciekawą rzeczą jest jednak to, że mimo tych wszystkich machlojek z czasem, człowiek oglądając Alicje nie gubi się w tej czasoprzestrzeni, można nadążyć za tym gdzie jest i co robi. To nie Terminator gdzie już od dawna nie wiadomo gdzie a raczej kiedy oni są.
Tytuł tego wątku nazwałam tak a nie inaczej bo Alicja jest zdecydowanie za bardzo wyemancypowaną kobietą jak na swoje czasy. Czasami jej podejście do wielu rzeczy aż kłuje w oczy ,,dziesiejszością". Ale jakby nie patrzeć to tylko bajka.
Podsumowując. Mi się film podobał. Jakąś kinową rewelacją nie jest i oskara raczej nie dostanie ale bardzo miło mi się to oglądało. Momentami tylko akcja mogłaby być nieco bardziej wartka. No i oczywiście trzeba lubić kraine po drugiej stronie lustra :)

ocenił(a) film na 7
Solllaris

Mia w roli Alicji jest bardzo piękna (szczególnie uśmiech) i jej gra aktorska bardzo mi się podoba ;)

ocenił(a) film na 7
Nieuchroniona_Kanapka

Uśmiech Mii jest naprawde uroczy. Taki naturalny i dziewczęcy. A w tej chińskiej sukience wyglądała bosko :D

ocenił(a) film na 5
Solllaris

Scena z Bonham Carter i "trzęsieniem ziemi" genialna. Świetna postać, rewelacyjnie zagrana - największa zaleta tego bardzo przeciętnego filmu.

ocenił(a) film na 6
Kung_Fu_Master

Według mnie jest to całkiem dobra produkcja, jednak mimo wszystko czuć lekką "niepotrzebność" tego sequela.
Zapraszam również na moją recenzję :)
http://maritrafilms.blogspot.com/2016/06/alicja-po-drugiej-stronie-lustra-2016.h tml

ocenił(a) film na 8
Solllaris

Powiem tyle: bardzo wyczułam brak Burton.
Jako że jestem super fanką jego twórczości, wyczuje nawet małą róznicę. Przede wszystkim - przerysowany Kapelusznik. Taka postać, wręcz wyolbrzymiona w tej części, obrysowana i przemalowana, zupełnie bez sensu, bo Depp świetnie radzi sobie z tą postacią, nie trzeba dodawać jej więcej pudru ani cieni na oko.
Trochę dużo w niej słodyczy. U Burton jest trochę mrocznie i bajkowo, a to połączenie wypada fantastycznie w każdym jego filmie, nie trzeba do tego dodawać jakiś dziwnych scen pojednania, ani nic.
Niby produkował, ale nie reżyserował, ale film polecam :) Jest całkiem dobrą kontynuacja!

dzidkaaa

Tylko, że Burton był producentem, więc wszystko kontrolował.

ocenił(a) film na 8
dzidkaaa

@dzidkaaa
Mała uwaga, bo mnie trochę kole w oczy pewna rzecz. Jako, że odmieniamy nazwiska, a Burton, o którym mowa, jest rodzaju męskiego, powinno być "brak Burtona" i "u Burtona" zamiast "brak Burton" i "u Burton".
Pozdrawiam.

ocenił(a) film na 8
Maydo

Jak dobrze, że nie tylko mnie to zabolało... do niektórych osób nie dociera, że język polski jest językiem fleksyjnym... może ta leksykalna kastracja imć pana Burtona miała być cool? No cóż... nie była. A co do samego filmu, to mnie się podobał i wyszłam z kina zadowolona.

ocenił(a) film na 8
Neferubiti

Tu raczej problem raczej tkwi w wiedzy dotyczącej postępowania z nazwiskami obcego pochodzenia.
Część nazwisk się odmienia normalnie (względem naszych standardów), część z apostrofem, a jeszcze innych się nie odmienia w ogóle. Można się zagubić, zwłaszcza jeśli w szkole nie kładziono na to nacisku lub w ogóle o tym nie wspominano.

ocenił(a) film na 8
Maydo

O matko, za małą literówkę taki lincz? #internety

ocenił(a) film na 8
dzidkaaa

Gwoli ścisłości, nie zamierzałem nikogo linczować. Poprawiłem jedynie błąd, z nadzieją, że następnym razem Ci się nie zdarzy i tyle ;) Tak samo nie mam nic przeciwko temu, gdy mnie ktoś poprawia (o ile nie pluje jadem we wszystkie strony świata).

ocenił(a) film na 9
dzidkaaa

Mi się wydawało, że tak silny makijaż był podyktowany tym by "odmłodzić" trochę Deppa.

Solllaris

Jak dla mnie film w porządku. Tylko strasznie bolało mnie jak mało ma wspólnego z książką "Alicja po drugiej stronie lustra". Pierwsza część miała z książką wiele wspólnego, ta część niemal wcale nie odnosi się do książki, oprócz Humpty Dumpty'ego i szachów na siłę wciśniętych na początek filmu. Kolejną jak dla mnie ogromną wadą jest nadanie Krainie Czarów sensu! Nie! Kraina Czarów, choć lepsze byłoby sformułowanie Kraina Dziwów, miała być dziwna, i pierwsza część jakoś tam nawet to uchwyciła. Ale tu okazuje się że, to kraina z miasteczkami zamieszkałymi przez normalnych ludzi, tylko niektórzy mają lekkie dziwactwa. Nawet Szalony Kapelusznik, z naciskiem na "szalony", nie jest w tej części wcale taki szalony.
A tak na koniec dodam że momentami zalatywało mi grą Alice Madness Return, jakby twórcy się nią inspirowali, może nawet za bardzo.
Plusy znajduję w kostiumach, które bardzo mi się podobały, w grze aktorskie oczywiście, choć się nie znam, chciałbym też pochwalić scenografię ale jak dla mnie zdecydowanie przesłodzona, no i męczyło mnie że to wszystko stworzone jest komputerowo.

ocenił(a) film na 10
Solllaris

Mi się film bardzo podobał, lubię przygodowe i fantastyczne filmy. Ta bajka jest bardzo fajna, aktorzy mają piękne kostiumy (jak z bajki) i makijaż. Depp w roli dziwaka jest uroczy, piękna jest jego przyjaźń z Alicją. Biała Królowa, Czerwona Królowa i Alicja to moje ulubione postacie z filmu. Aktorki grające Alicję i Białą Królową są śliczne. Podoba mi się to, że jest w tym filmie klimat baśniowy, fantastyczny, szybko toczy się akcja, jest wiele ciekawych przygód. Kraina Czarów jest fascynująca.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones