PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=111871}

Alicja w Krainie Czarów

Alice in Wonderland
7,3 1 439
ocen
7,3 10 1 1439
Alicja w Krainie Czarów
powrót do forum filmu Alicja w Krainie Czarów

Nigdy nie zapomnę "Alicji w krainie czarów", miałem ten piękny film nagrany na kasecie VHS, często do niego wracałem, będąc dzieckiem. Bajka kompletna, pełna magii, zwrotów akcji, radości, smutków, wspaniałych, barwnych, charakterystycznych postaci. Genialnie zagrana. Niezwykle rozwija wyobraźnię i uczy, co jest dobre, a co złe. Dziś takie bajki już nie powstają, należy pokazywać dzieciom stare, sprawdzone dzieła.

użytkownik usunięty
Drowning_Man

Witaj, czy ten film to jest i 1 i 2 część? Razem z Po drugiej stronie lustra? Bo utkwiła mi w pamięci scena z dzieckiem, które się okazało świnką i z pieprzem. Czy to ten film? Liczę na Twoją odpoweidz, z góry dziękuję:)

Nie jestem pewien, ale wydaje mi się, że ten film nie ma nic wspólnego z "Po drugiej stronie lustra", który jest po prostu kolejną ekranizacją przygód Alicji. Nie przypominam sobie, żebym oglądał wymieniony przez Ciebie film, ale wiem, że w "Alicji w krainie czarów" była scena z lustrem, była scena z pieprzem, no i z tego co pamiętam było dziecko,które zmieniło się w świnkę i uciekło Alicji z objęć. Pozdrawiam.

użytkownik usunięty
Drowning_Man

Bardzo dziękuję Ci za odpowiedz:) wydaje mi się, że te filmy są ze sobą połączone w jedno, bo po pierwsze czas trwania (3 godziny), a po drugie w plakatach są też te napisem 'Through the looking glass'. Naprawdę dzięki za odpowiedz o tej śwince, nie mogłam dociec z jakiego filmu to pochodzi, kojarzyło mi się z Alicją właśnie, ale w książce nie było takiej sceny. Czyli w tym filmie nie ma niczego takiego, że przechodzi przez lustro? I cośtam o smoku (już nie kojarzę)? Bo na plakacie jest też smok. Wiesz co, najprawdopodobniej ten film został podzielony w polskiej tv na dwie cześci, pierwsza w krainie czarów, a druga po drugiej stronie lustra, bo inaczej byłby za długi, a Ty najprawdopodobniej oglądałeś tylko 1. Pamiętam, że zawsze w tv pierwszego dnia puszczali 'Alicję w krainie czarów' i po nim zapraszali na następną część 'Po drugiej stronie lustra' i w obu grała ta dziewczynka, ale w jej filmografii jest tylko ta część. Jak inaczej wytłumaczyć taką długość?
Poza tym chciałam kupić na Amazonie i ten film był właśnie pod tytułem 'Through the looking glass', wszystko się zgadzało, rok, reżyser, aktorzy, czas trwania, plakat, tylko właśnie tytuł inny. Może na filmwebie tak przetłumaczyli, nie wiem:)
W filmografii Natalie Gregory (Alicji) na imdb jest napisane coś takiego:
Alice in Wonderland (1985) (TV) .... Alice
... aka Alice Through the Looking Glass (USA: video title (second part title))
Więc chyba zagadka wyjaśniona:) pozdrawiam

Tak naprawdę to coś mi świta z tą drugą częścią... bo pamiętam, że w filmie z tą blondyneczką w roli głównej też była scena z przejściem przez lustro i był też smok:) jak napisałaś o "Po drugiej stronie lustra" to znalazłem na filmwebie film z Kate Beckinsale w roli głównej, dlatego pomyślałem, że te filmy to zupełnie co innego. Może rzeczywiście "Alicja..." jest podzielona na 2 części - wszystkie sceny, o których mówisz były w tym filmie, tylko teraz nie pamiętam czy film jest podzielony na 2 części, czy nie:) być może historia z lustrem i smokiem jest w 2giej części, ale na pewno jest w tym filmie. Są dwa wyjśca: albo ten film tv podzieliła sztucznie na 2, bo był za długi, albo są dwie części "Alicja w krainie czarów" i "Po drugiej stronie lustra", bardziej przekonuje mnie perwsza możliwość, ale sam już nie wiem:) Pozdrowienia:)

Drowning_Man

Myślę, że to jednak jeden, bardzo długi film, który teleizja pokazała w dwóch częściach. "Po drugiej stronie lustra" to może robocza wersja tytułu dla drugiej części:) ale to raczej jeden film - wszystkie sceny się zgadzają, aktorka się zgadza:)

użytkownik usunięty
Drowning_Man

Jeśli kojarzysz smoka i lustro to prawdopodobnie oglądałeś też 'Po drugiej stronie...', bo o ile dobrze pamiętam to w 'Krainie czarów' takich scen nie było:) skoro aktorka i cała reszta się zgadza to polska tv nazwała drugą część 'po drugiej stronie' zamiast 'Alicja w krainie czarów 2', zresztą zgodnie z tym, jak było w USA, bo na imbd jest napisane, że to roboczy tytuł II części:) a masz jeszcze ten film na kasecie, żeby sprawdzić?

Mam na kasecie, ale nie mogę chwilowo sprawdzić, bo mam zepsute wideo:) ale jest na 99,9% tak jak mówisz:)

użytkownik usunięty
Drowning_Man

No i sprawa się wyjaśniła. Właśnie obejrzałam ten film i mniej więcej w połowie, gdy Alicja ucieka przed Królową i kartami, i wraca do domu, widzi w lustrze rodziców, których nie ma po jej stronie. Jej w odbiciu też nie ma, a oni jej nie słyszą. Wtedy pojawia się smok i nagle wchodzą napisy końcowe. Po nich wchodzi czołówka, muzyka tak jak na początku filmu i jest napisane 'Part II'. Czyli film jest podzielony na 2 części i w taki właśnie sposób był wyświetlany w tv. Jak podaje imbd tytuł drugiej części to właśnie 'Through The Looking Glass' :)
Serdeczne dzięki za pomoc:)

PS Film jest cudny! Chyba aż go kupię na dvd, szkoda, że jest jedynie na zagranicznych aukcjach, więc na napisy czy lektora nie ma szans:(

Ktoś wie skąd można wziasc ten film w polskiej wersji?

lukmail

Nie mam pojęcia, chyba wypada jedynie czekać aż polsat znowu go puści któregoś niedzielnego poranka, albo w jakieś święto.

ocenił(a) film na 9
Drowning_Man

To prawda, że stare bajki najlepiej się sprawdzają, bo w nich jest bardzo kontrastowo zarysowane pogranicze dobra i zła, nawet jak się trochę poleje krew, czy bajka jest brutalna, to zawsze ma to na celu odzwierciedlenie zła, ciemnej strony mocy ;) Czyli zupełnie inny przekaz niż np w grach w których dzieciak uczy się posługiwać przemocą,a nie odróżniać jej od zła..

ocenił(a) film na 9
Miu_Miu_4

*a nie odróżniać jej od dobra-mała pomyłka
No i dodam że też jestem fanką tego filmu,a przede wszystkim scenografii...Świetna :D

ocenił(a) film na 10
lukmail

http://chomikuj.pl/Filmy?fid=255856849 to link do ściagnięcia

Drowning_Man

Ja mam i pierwszą i drugą częśc na kasecie, bo były dwie części.
W drugiej smok był super. Walczył z nim biały rycerz. I potem ona uciekała przed tym smokiem i w końcu z tego co pamiętam uciekła prosto do domu. Strasznie fajny film. Jest też film z 1999 roku, tam jest taka scena że gruba kucharka tańczy po całym domu i śpiewa o dziecku co płacze, że trzeba mu dawac klapsy i chyba w to dziecko sypie pieprzem. Jest tam też druga kucharka która krzyczy "więcej pieprzu!" i rzuca talerzami. Alicja w końcu ucieka z domu wraz z dzieckiem, a dziecko niedługo potem zmienia się w świnkę. Jeśli chodziło ci o ten film, to bardzo proszę.

antyfan_wszystkiego

A no tak, może ten smok był w pierwszej części. Dużo pokręciłem, ponieważ pamiętam niewiele z tego filmu. Dawno go nie oglądałem...
no i nie przeczytałem wszystkich postów.

ocenił(a) film na 10
antyfan_wszystkiego

był w 1 i 2

antyfan_wszystkiego

Czy byłaby możliwość nagrania filmu na dvd?Jakoś byśmy się za to rozliczyli.pOzdrawiam

antyfan_wszystkiego

ja również gdyby była taka możliwość kupiłbym go od Ciebie Może podasz jakiegoś maila to byśmy się skontaktowali w tej sprawie

ocenił(a) film na 9
Drowning_Man

ja mam ten film na kasecie vhs, choć dawno do niego nie zaglądałam, to wiem na pewno, że była tam kucharka, która rzucała talerzami i posypywała dziecko pieprzem (i tak, zamieniło się ono w wieprzka;)
poza tym są dwie części- smok pojawia się w obu, ale jego sekwencja rozbudowana jest z decydowanie w "po drugiej stronie lustra".
ten smok zwał się dżaberłok-(smoczy smok;) to moja trauma z dzieciństwa.
a film tka kochałam, że spałam z tą kasetą:) jak miałam 5-7 lat, to tydzień bez alicja był tygodniem straconym..

dodam, że nowa, burtonowska wersja nawiązuje nieco do tego klimatu, ot choćby smokiem

solmayfair

Czy mozesz ten film wrzucić jakos do internetu? A moze wiesz gdzie jest w wersji vcd ?

Drowning_Man

Też kojarzy mi się ten film z dziecińtwem, niezliczone ilości razy go oglądałam, znałam na pamięć :)

ocenił(a) film na 10
Camilla3

ja mam ten film ściągnąłem na chomikuj ale będzie trzeba zarejestrować się i kupić dodatkowy transwer link http://chomikuj.pl/Filmy?fid=255856849

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones