1 godz. 23 min.
5,6 233
oceny
5,6 10 233
112
chce zobaczyć
{"type":"film","id":3835,"links":[{"id":"filmWhereToWatchTv","href":"/film/Amnestia-1981-3835/tv","text":"W TV"}]}

Wrocław 1947. Młody człowiek, były żołnierz AK przeżywa dylematy polityczno - moralne, poprzedzające podjęcie decyzji o wyborze drogi życiowej. Bohater filmu - Ryszard nie ujawnił się. Pracuje najpierw w milicji, potem jako kierowca dyrektora fabryki wagonów. Związuje się ze starszą od siebie Karoliną, zostaje kochankiem Zuli, żony swego pracodawcy, głębokie uczucie wiąże go z piękną i wrażliwą Blanką. Ryszard nie potrafi znaleźć sobie miejsca, zostaje sam. W końcu postanawia skorzystać z dekretu o amnestii i ujawnić się.

Ryszard w czasie wojny był żołnierzem AK. Boi się jednak ujawnić swoją przeszłość. Zaczyna nowe życie. Pracuje w milicji, potem jako kierowca, zkochuje się. Wiedzie normalne życie. Jednak Ryszard ciągle myśli o swojej przeszłości. W końcu na wieść o amnestii postanawia się ujawnić.

Beata
opis użytkownika

Rok 1947, Wrocław, Ryszard, młody akowiec, pracuje w milicji. Stale jednak myśli o powrocie do walki podziemnej. rezygnuje z pracy, obwiniając się o to, że podczas jednej z akcji spowodował śmierć Teodora, kolegi z partyzantki. Zaczyna pracować w fabryce wagonów. Zostaje kochankiem zuli, żony swego pracodawcy. Prawdziwym uczuciem darzy jednak Blankę, która nie potrafi zrozumieć do końca jego polityczno-moralnych rozterek. Zagubienie Ryszarda pogłębia się z chwilą, kiedy na ulicy dostrzega Teodora...

gonia
opis użytkownika

Wrocław, rok 1947. Ryszard (Michał Juszczakiewicz), były żołnierz AK, pracuje w milicji. Stale jednak myśli o powrocie do walki podziemnej. Rezygnuje z dotychczasowej posady i zatrudnia się w fabryce wagonów. Związuje się ze starszą od siebie Karoliną (Emilia Krakowska), zostając jednocześnie kochankiem Zuli (Anna Chodakowska), żony swego pracodawcy. Prawdziwą miłością darzy jednak piękną i wrażliwą Blankę (Monika Stefanowicz), która nie potrafi zrozumieć jego polityczno-moralnych rozterek... Adaptacja powieści Tadeusza Mikołajka "Żarówka".

OLEJ
opis użytkownika