PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=97096}

Angelika i król

Angélique et le roy
7,2 3 729
ocen
7,2 10 1 3729
Angelika i król
powrót do forum filmu Angelika i król

te 3 części, które do tej pory obejrzałam są ogólnie przyjemne i seria wciąga, ale Angelica jest po
prostu straszna, nie wiem, czy takie było założenie, czy tak wyszło? Sypia z każdym z kim się opłaca
lub kto powie coś względnie przyjemnego, liczą się tylko pieniądze i tytuły, a dzieci mogłyby nie
istnieć.. Nawet ta miłość do Jeoffreya jest jakaś taka bardzo wyimaginowana, jakby ją sobie
wmówiła i się uparła, niż jakby rzeczywiście coś czuła. Dla mnie główna bohaterka jest raczej
pozbawiona uczuć. Czy tylko ja mam takie odczucia?

natalia12345

Zaraz, zaraz, główna bohaterka w tej części idzie do łóżka z jednym mężczyzną, i do tego tym który uratował jej życie i jest w opłakanej sytuacji, chcą mu ściąć głowę. Ona bardziej zwodzi mężczyzn, daje sugestie, że coś będzie niż realizuje to. Jeśli się przyjrzysz to sypia z mężczyznami, którzy mają kłopoty, a to z przestępcą (ten w przepasce), a to ze ściganym poetą. Bardzo często, ktoś ją chce zgwałcić, a nawet gwałci (dworzanin). Jedynym mężczyzną z którym wiąże się dla tytułów to jej kuzyn (choć to ona jest bogata, a on jest bankrutem), ale nawet ten związek jest połączony z fascynacją jego złą reputacją, można powiedzieć, że pociągają ją źli chłopcy.

Coś nie uważniej oglądasz te serie, nie jest ona wcale taka jak ją opisujesz.

ocenił(a) film na 6
natalia12345

Ja też tak to widzę! Strasznie mi się nie podoba, że Angelika od pierwszej części stała się tak strasznie rozwiązła. Zdaje się, że w ogóle nie żałuje nikogo, kto zginął - ani z tych, których rzekomo kochała, ani z tych, których uważała za przyjaciół. Nie robi nic bezinteresownie - zanim się czegokolwiek podejmie, trzeba ją przekonać, że będzie miała z tego niemały zysk. No i każdy, z kim się prześpi albo kto jej pomoże, oczywiście musi zginąć. Zemsta, zemsta na wroga... ale ta zemsta to tylko puste słowo. Mści się za coś, czego jakby nigdy wcale nie przeżyła - tak wykreowany jest jej charakter.
Seria jest generalnie niesamowita, pomysł na nią jest nieziemski. Ale bohaterka to chyba najbardziej irytująca postać XX wieku. Dzieci w tym filmie mogłoby w ogóle nie być - ostatnio pokazywali je chyba w pierwszej części. Nie wiadomo, co się z nimi dzieje w tym filmie, kiedy jest już bogatą markizą.
Chciałabym, żeby kontynuowali serię, którą zaczęli Markizą Angeliką w 2013 roku. Tam wszystko zdawało się znacznie bardziej przemyślane i sama Angelika była bardziej znośna - choć wiadomo, że aktorzy to już nie ci sami, ale moim skromnym zdaniem wcale nie gorsi. No ale cóż, obawiam się, że Moda na sukces nie jest już modna i skoro jeszcze tego nie pociągnęli, to już nie pociągną.

ocenił(a) film na 8
natalia12345

Tylko ty, no i może jeszcze jakichś kilka panien.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones