PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=828446}
6,1 2 493
oceny
6,1 10 1 2493
Aniara
powrót do forum filmu Aniara

Moja interpretacja

ocenił(a) film na 8

Spektakularna skandynawska alegoria ludzkiego istnienia inspirowana poematem Harry’ego Martinsona. Absolutnie absorbujący i niepokojący. Dopracowany w każdym detalu. Dla mnie statek kosmiczny zbaczający z kursu to ludzkość ze swymi oczekiwaniami, wiarą, tęsknotami i niemożnością funkcjonowania w pustce. Czy Mars to wiara w życie pozagrobowe, a przestrzeń Aniary to po prostu nasz świat? Bohaterka wyjaśnia w złości jednemu z pasażerów, że cel podróży to zimne, złe życie. To iluzja oczekiwać zbawienia gdzie indziej. Tymczasem obserwujemy, jak rozpada się nasza przestrzeń bez kompasu i nadziei. Jak umieramy tu i teraz. Naprawdę robi wrażenie.

ocenił(a) film na 5
JaCze

"Dopracowany w każdym detalu. " serio !!??

ocenił(a) film na 9
maximm

Tak. Dopracowany w każdym datalu.

ira_fish_1

Dla mnie to kwitesencja wartości i rzeczywistości obecnej w społeczeństwie skandynawskim, tu ewidentnie szwedzka percepcja.
Kraj wyizolowany jak załoga tego statku, dla mnie doskonały przykład polityki tego kraju, którą po dziesięcioleciach rodzi konkretne efekty, dla mnie jawi się jako krzyk bezsensu egzystencji człowieka

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones