PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=3885}

Anioł przy moim stole

An Angel at My Table
7,2 2 584
oceny
7,2 10 1 2584
7,7 6
ocen krytyków
Anioł przy moim stole
powrót do forum filmu Anioł przy moim stole

Janet w swojej niezręczności i wstydzie jest urocza. Polecam tą historię, jest niesamowita przez to jak wiele się dzieje w życiu głównej bohaterki.

ocenił(a) film na 8
opeth1617

Według mnie najlepiej odegrany wstyd i nieśmiałość jaki widziałam na ekranie. a trochę filmów już zobaczyłam.

kaktusno44

dokładnie tak, wyjątkowa kreacja aktorska nasycona głębokimi emocjami :) wyjątkowy film. 2,5 h wspaniałego kina :)

ocenił(a) film na 8
rosaria

I to emocjami często nieujawnianymi w filmach, skrajną nieśmiałością, która obecnie dotyka mnóstwo ludzi.

ocenił(a) film na 7
kaktusno44

To prawda, Kerry Fox jest bardzo dobrze prowadzona przez J. Campion, którym to stwierdzeniem nie chcę poważyć jej kwalifikacji aktorskich użytych, choćby, w cztery lata późniejszym "Płytkim grobie".
Piszę tak, albowiem, jako widz nie miałem wątpliwości, że dziecko z pierwszej części i dojrzała kobieta z późniejszych to ta sama osoba.
Zagrać takie zestawienie: rozchwianie emocjonalne z naprzemienną apatią wiarygodnie, bez przerysowań to, myślę, wspólna zasługa obu pań.
Ale mnie naszła, po seansie, też taka refleksja, że gdyby nie film Jane Campion o Janet Frame pewnie nie dowiedziałbym się nigdy..., że jako cywilizacja wyprodukowaliśmy zbyt wiele kultury, że tylko w ostatnich stu latach powstało już tyle książek, filmów, obrazów płyt czy sztuk teatralnych trzeba by kilkuset lat by się z tymi dokonaniami, choćby pobieżnie, zapoznać. A może ta niewiedza to dowód na moją ignorancję wobec skarbów literatury światowej?
Good night, and, good luck, esforty.
7/10

ocenił(a) film na 8
esforty

Otóż to;) jest obecnie tyle książek, filmów, muzyki i ciągle powstaje więcej i więcej. Jeśli się wśród tego natrafia na rzeczy, które nas potrafią poruszyć, zastanowić czy wstrząsnąć to dowód na to, że kultura jest wciąż żywa.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones