PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=804594}

Anioł

El ángel
6,8 10 373
oceny
6,8 10 1 10373
6,2 10
ocen krytyków
Anioł
powrót do forum filmu Anioł

Beznadzieja

ocenił(a) film na 3

Film, który nie wie czym właściwie ma być. Nie jest to biografia, bo nie trzyma się faktów, nie jest to film gangsterski, bo nie buduje napięcia i jest nudny, nie jest też czarną komedią, bo nie ma tu właściwie nic zabawnego. Fabuła jest zgrana do granic możliwości, mnóstwo tu scen, które nic nie wnoszą, w tym kilka niesmacznych o podłożu erotycznym oraz sporo bezsensownych dialogów. Punktem wyjścia do nakręcenia tego filmu chyba miało być obalanie mitu, że przestępcy wywodzą się zawsze z trudnych środowisk i na pierwszy rzut oka wyglądają złowrogo i groźne, ale scenarzysta szybko zapomniał o co mu właściwie chodziło i mamy tu zlepek scen inspirowanych filmami gangsterskimi okraszony licznymi odniesieniami do niejasnej orientacji seksualnej bohatera. Jedyne co mi się w tym filmie podobało to muzyka i scenografia. Męczyłam się na tym filmie i żałuję, że się wybrałam na to do kina. Zdecydowanie nie polecam.

ocenił(a) film na 10
MarMarTom

Dokładnie tak samo można opisać dziesiątki kultowych filmów. Ojciec chrzesny? Nie jest to typowy film gangsterski, nie ma galopującego tempa, nie jest to komedia, ani biografia, chociaż pewne fakty i osoby zostały odzwierciedlone w losach protagonistów. Łączenie gatunków i przełamywanie schematów to trudna sztuka. Czy tutaj się udało tego dokonać? Według mnie tak.

ocenił(a) film na 3
mdumienski

Odnoszenie Ojca chrzestnego do filmu, w którym blondynek z wydętymi wargami podziwia swoje odbicie w lustrze po nałożeniu damskich kolczyków, jest nie na miejscu.

ocenił(a) film na 8
MarMarTom

Sam to sprowokowałeś, więc teraz się zdecyduj.

ocenił(a) film na 7
MarMarTom

MarMarTom,

takie filmy, które nie wiadomo czym są, sa najciekawsze właśnie.

Film momentami zabawny, bawiący sie konwencją, sprawnie mieszający gatunki, trochę z Tarantino, trochę z Almodovara, wciągający, świetnie zagrany, z dobrą muzyką, zdjęciami i scenografią.
Niesmaczne sceny?
Co to kino dla dzieci czy religijne, że ma być pruderyjne?

ocenił(a) film na 5
MarMarTom

Film słaby do zapomnienia.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones