PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=37650}

Aniołowie piekła

Hell's Angels
7,3 258
ocen
7,3 10 1 258
4,5 2
oceny krytyków
Aniołowie piekła
powrót do forum filmu Aniołowie piekła

Jak na film z tamtych lat to mi się bardzo podobał, szczególnie ta akcja z zeppelinem. Naprawdę cudeńko. Całość kojarzyła mi się ze "Skrzydłami" czyli pierwszym Oscarowym filmem, ale skoro Hughes kochał samoloty, musiał uwielbiać ten film. Podobieństwo jest chociażby w tym, że to losy dwóch facetów latających samolotami podczas wojny, którzy bardzo się kochają i walczą o jedną kobietę.

Problem tego filmu polega na synchronizacji ścieżki dźwiękowej, ale wiadomo, gdy film rozpoczęto kręcić kino było nieme, gdy został ukończony było już dźwiękowe. Howard dograł ścieżkę i mamy co mamy. Tak czy siak to pierwsza niezależna produkcja jaka powstała w stanach zjednoczonych;p A film nawet nie jest taki zły jak na tamte czasy. No i jakże psychoanalityczną miałem wizję, gdzie Niemcy wskakiwali do wielkiej pochwy - otchłani. Czyżby jakieś lęki przed kobietami? Vagina dentata;p

użytkownik usunięty
mariouszek

Też mi się bardzo podoba, zwłaszcza, że jest to jeden z najstarszych filmów jakie widziałem, nie licząc niemych Chaplina. Taki przedpotopowy Top Gun :) i chyba jeden z pierwszych z fonią.

Do momentu akcji z zeppelinem film jest trochę nudnawy, ale jak na tamte czasy mamy skandal obyczajowy w postaci Helen :)
Akcja rozpoczyna się dosyć późno jak na "kino akcji", ale zakładając, że film jest pionierem gatunku, to i tak nie jest źle. W scenach z zeppelinem również najbardziej rozwalili mnie Niemcy wyskakujący ze sterowca w celu zmniejszenia masy, aczkolwiek skojarzeń z pochwą nie miałem.

Natomist druga i zarazem finałowa akcja bombardowania składu amunicji i późniejsza ucieczka przed latającym cyrkiem Richthofena to już majstersztyk i prawdziwa uczta dla fanów lotnictwa. Mimo oczywistych wad, jak np. tego, że sprzęt był nie do końca zgodny z realiami minionej wojny (brak fokkerów dr.I i albatrosów), to zdjęcia są rewelacyjne i należy je docenić choćby z tego względu, że zginęło w czasie ich kręcenia trzech pilotów. Jak sobie człowiek uświadomi, że ten film jest starszy niż druga wojna światowa, to naprawdę robi to wrażenie.

Film obejrzałem na you tube w 13 częściach od "hell's angels a" do "hell's angels m" :)
Polecam.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones