PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=786279}
6,2 9 710
ocen
6,2 10 1 9710
6,7 42
oceny krytyków
Annette
powrót do forum filmu Annette

Film zaskakujący, nieprzewidywalny, fantastycznie zagrany. Muszę się przyznać, że przed seansem "Annette" nie widziałam wcześniejszych filmów Leosa Caraxa, nie wiedziałam więc, czego się spodziewać. Autorów muzyki i scenariusza - duet Sparks - kojarzyłam tylko z jednej piosenki. Poszłam, obejrzałam i... wbiło mnie w fotel. Film - petarda ! Film niezwykły. Jedyny w swoim rodzaju. Film nie dla każdego widza. Szalona jazda bez trzymanki. Treść w sumie prosta, ale forma ! Mieszanka totalna: musical/rock - opera, satyra, stand-up, melodramat (?), baśń z horrorem a la bracia Grimm i wiele innych dziwnych rzeczy, z dzieckiem - kukiełką na czele. Kilku widzów zbulwersowanych wyszło z sali w trakcie filmu, zaś ja z grupką osób dyskutowałam jeszcze długo po seansie na kinowym parkingu, dzieląc się wrażeniami i emocjami.
Film właściwie powinien nosić tytuł "Henry McHenry", bo osią przedstawionej opowieści są wzloty i upadki tegoż komika, granego przez Adama Drivera. I to jak zagranego - czapki z głów panie i panowie ! Aż muszę obejrzeć film "Nitram" i sprawdzić, czy aby na pewno Caleb Landry Jones, który zgarnął w Cannes nagrodę za najlepszą rolę męską, był lepszy od Drivera. Bo wg mnie Driver wzniósł się na wyżyny aktorstwa, to chyba jego najlepsza rola, a z pewnością najtrudniejsza, bardzo wyczerpująca i fizycznie i psychicznie. No i śpiewana. Scena drugiego występu Henry`ego (bodajże w Las Vegas) była tak niesamowicie intensywnie zagrana, że patrzenie na to, co wyprawia Adam Driver, aż bolało. Lecz był to taki ból, że kiedy "Annette" wejdzie do szerokiego rozpowszechniania - pójdę do kina raz jeszcze :D

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones