PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=673091}
6,8 11 777
ocen
6,8 10 1 11777
7,8 29
ocen krytyków
Anomalisa
powrót do forum filmu Anomalisa

Mam pytanie, ponieważ jest to temat, który nurtuje mnie świeżo po obejrzeniu filmu.
Jestem pewien, że to nie jest przypadkiem - wyczuwam że jest jeszcze jakaś płaszczyzna w tym filmie.

Czy nie zdziwiło was jak często reżyser zwraca naszą uwagę na przedmioty związane z ogniem/ pożarem ?

1. Przy odpaleniu telewizora instrukcja jak postępować w przypadku pożaru
2. Na drzwiach w pokoju widoczna instrukcja z ucieczką ewakuacyjną
3. W momencie upadku Lisy w samym centrum ujęcia (pomiędzy Lisą a głównym bohaterem) znajduje się wyraźnie zaznaczona gaśnica
4. Jego syn na sam koniec przebrany za strażaka

Czy to jest moja chęć wypatrzenia jeszcze czegoś więcej w tym filmie czy może czysty zbieg okoliczności ?
Bardzo proszę was o odpowiedź :D

Safran

Ciekawe spostrzeżenie, nie zwróciłem na to uwagi, ale myśle że to było celowe.
Pożar jest przecież czymś nieprzewidywalnym.

ocenił(a) film na 8
Safran

Mhm, ciekawe spostrzeżenie. Może chodziło o oddanie jego wnętrza? Można by on od środka się "palił" lub wypalał :)

ocenił(a) film na 9
Safran

Podobny motyw był w Synekdosze, jedna z bohaterek zamieszkała w miejscu w którym panował ciągły pożar.

ocenił(a) film na 7
Safran

Nie ma czegoś takiego jak zbieg okoliczności!
Ciekawe. Ogień ma wiele znaczeń symbolicznych. To mogło być jakby ostrzeżenie przed wchodzeniem w relację z Lisą, odwołanie do gwałtowności jego uczucia...

LexieNettle

Nie wspominając o tym, że Anomalisa, która tak go urzekła, sama powiedziała o sobie, że "I wanna be the one who walks in the sun".

ocenił(a) film na 9
Safran

A może to przez to że kukły są łatwopalne :)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones