PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=31462}
7,2 1 710
ocen
7,2 10 1 1710
Antek Policmajster
powrót do forum filmu Antek Policmajster

Kolejny polski stary film który jest strasznie zniszczony, masa brudów i uciętych scenek tak ze nie wiadomo co mówią postacie przez te sekundy. Ale ten film przeskoczył wszystkie dotychczasowe jakie widziałam, bardzo ciężko się ogląda.

Rozumiem wojenną zawieruchę, ale minęło już 60 lat, mamy 21 wiek i technologię! na co idzie abonament? W USA są organizacje zajmujące się ratowaniem takich filmów, ich renowacją, ratują nawet zagraniczne, a u nas? Jak zwykle brak pieniędzy?
Ale jak zwykle nie brak ich na pensje bossów TVP! Lepiej zajęliby się ratowaniem takich filmów zamiast kolorować "Samych swoich"- po co to, czarno białe mają swój klimat!
Zajmijcie się renowacją!

ocenił(a) film na 6
777temida

Też mi żal tyłek ściska... Sądzę że gdyby nie te zniszczenia dałbym gwiazdkę więcej.

777temida

To jest film przedwojenny. Komunizm zniszczył w ludziach pamięć Polski przedwojennej (generalnie rzecz ujmując). Mamy natomiast nieustającą modę na PRL albo na wyśmiewanie PRLu. Jeden pies, bo koniec końców "ach ten PRL.." -- a o to własnie chodzi. I niestety mylą się młodzi entuzjaści, że niby mamy tutaj demokrację a komunizm się dawno skończył.

ziew

Dokładnie to samo myślę odnośnie obecnego traktowania PRLu. By zatrzeć prawdę historyczną i zepchnąć ważne fakty związane z tym okresem ktoś wpadł na pomysł by wyśmiać to z czego się da ale w taki sposób by było zabawnie i milutko, by nie był to śmiech szyderczy lecz pobłażliwy i z sympatią. To wszystko by ludzie zatarli w swej pamięci trudy życia w tamtych czasach i tragizm pewnych wydarzeń, a w tych co urodzili się już "po" stworzyć taki właśnie mit tamtych czasów...

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones