PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=105272}

Antrakt

Entr' acte
7,2 1 451
ocen
7,2 10 1 1451
7,4 12
ocen krytyków
Antrakt
powrót do forum filmu Antrakt

No cóż, było to dziwaczne nawet jak na kino undergroundowe. Myślę sobie że współczesne awangarda kinowa jest niczym w porównaniu do "antraktu" czy " Psa andaluzyjskiego". Jakie to jest jednak dla nas współczesnych trudne kinom jaka abstrakcja, czysty surrealizm i właściwie dobrowolna zgoda na to, że nie chce się takiego filmu rozumiec, analizować. Jest odległy od naszych współczesnych oczekiwań wobec kina, maxymalnie eksperymentalny, chociaż krótki to jednak męczący, zasiewa od początku jakąś dozę nieznośnego niepokoju jakby twórcy robili sobie z nas jaja pod przykrywką rozhukanego eksperymentu artystycznej elitki francuskiej. Jeśli ktos lubi oglądając film odczuwać wyraźnie rzucane widzowi w twarz pytanie" No stary, ile jeszcze twoja inteligencja jest stanie wytrzymać?" to proszę bardzo, ale ostrzegam że jest to filmik dla osób mocno zainteresowanych kinem, sięgających do pierwszych eksperymentalnych kroków twórców zachłyśnietych sztuką filmową jako novum, a tak naprawde nieco zwichrowanych paryskich artystów o megalomańskich zapędach. Życzę powodzenia, mnie nie zachwyca..... ale ja już mam inne oczekiwania względem kina

magduszczka

Nie jest taki straszny. Po prostu nie trzeba się w nim doszukiwać żadnej treśći. Tak na prawdę to chodzi w nim tylko o ruch. W początkach kina zachwycano się tym, że na ekranie mogą poruszać się ludzie i najróżniejsze przedmioty. Powstał wtedy kierunek zwany purystycznym (pure=czysty), czyli ruch "czystego" kina (tzn. takiego, króre nawiązywało do istoty kina - ruchu).

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones