PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=826114}

Aquaman i Zaginione Królestwo

Aquaman and the Lost Kingdom
5,2 16 484
oceny
5,2 10 1 16484
2,8 12
ocen krytyków
Aquaman i Zaginione Królestwo
powrót do forum filmu Aquaman i Zaginione Królestwo

Byłem negatywnie nastawiony do tej produkcji na podstawie dużej ilości niepochlebnych opinii. Rzeczywiście - scenariusz nie powala, jest przewidywalny i prosty. Jednak jeśli chodzi o kwestie techniczne - efekty, charakteryzacja, dźwięk - film wypada dobrze. Jak na film w sowim gatunku, czyli fantasy/science-fiction, obraz radzi sobie dobrze wśród podobnych produkcji - dużo akcji, dużo kolorowych scen. Odnośnie Amber Heard i jej zarzutów, że jest mało pokazana na ekranie - zdziwiło mnie właśnie jak dużo jej jest na ekranie. Myślałem, że pojawi się raptem z 3 razy, a tu było jej znacznie więcej. Fakt, że została ograniczona do drugoplanowej roli, czasami nawet do "tła" w niektórych scenach, ale jednak była sporo na ekranie. Ogólnie obejrzane, ale bez zachwytu, pozycja obowiązkowa dla fanów DCU... 5/10

ocenił(a) film na 3
Bambim

--- [[[[Małe spoilery więc nie czytać, kto nie oglądał ]]]] ---

Jest zły, jest...

Przede wszystkim widać chaos realizacyjny, jaki towarzyszył produkcji. Dokrętki, wycinanie wątków, ciągłe przepisywanie scenariusza. Film jest przez to bardzo niespójny. Np. niby rola Amber Heard jest bardzo ograniczona, ale że jest obecna przez cały film, to w wiekszości scen jest statystką na drugim planie albo postacią NPC w grach. Przez to pokracznie wyglądają sceny, gdzie jej postać powinna budzić jakiś emocjonalny wydźwięk (gdy np. zostaje ranna). Albo weźmy wątek Atlanny. Ona także jest gdzieś w tle, a tu gdy nagle ranny zostaje jej mąż, ona wpada w histerię, a my nie czujemy żadnych emocji, bo te postaci są po raz pierwszy razem na ekranie.

Ogólnie cały film to taka sklejka z różnych wątków różnych etapów produkcji. Mają szczęście, że siadła im chemia Patricka Wilsona z Jasonem Mamoą, toteż bromance ich postaci jest czymś, co ciągnie trochę fabułę.

Ale ogólnie to i tak strata czasu i bardzo dobrze, że DCEU zostaje zakończone i zrestartowane od nowa.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones