Aquaman (2018)

plakat - Aquaman (2018)

recenzje Redakcji

(1)
  • Reżyser pewną ręką miksuje ze sobą kino nowej przygody, rodzinny melodramat, screwball comedy, horror, batalistyczny epos oraz proekologiczne przesłanie. Opowieść o dziedzicu korony Atlantydy to efektowny i leciutki niczym morska piana blockbuster z charyzmatycznym głównym bohaterem. czytaj dalej

zdaniem społeczności pomocna w: 79%

recenzje Użytkowników

(2)
  • Król Arthur

autor: Optimus_999 zaufany recenzent

Arthur Curry od początku nie zaliczał się do typowych herosów, przebranych w wąskie rajtuzy na przykładzie Supermana, czy noszących maski jak Batman. Blisko jednak kilkadziesiąt lat później to właśnie on otrzymał misję uratowania uniwersum DC. Nie ma co jednak ukrywać, że uniwersum to już w przeszłości parę razy przyczyniło się do zniszczenia filmów, które zapowiadały się bardzo dobrze. Właśnie dlatego premiera "Aquamana" wyczekiwana była z dużym zniecierpliwieniem, ale także sporą dozą niepewności. Na całe szczęście powrót Króla Atlantydy nie zawiódł, choć z drugiej strony specjalnie też nie zachwycił. czytaj dalej

zdaniem społeczności pomocna w: 100%
  • W DC Comics jak dotąd nie mieli szczęścia. "Liga Sprawiedliwości" po szumnych zapowiedziach okazała się klapą, "Wonder Woman" to jedno wielkie rozczarowanie, a o "Batmanie v Supermanie: Świcie sprawiedliwości" to chyba najlepiej zapomnieć. Przyznaję się bez bicia, że na najnowsze dzieło DC "Aquaman" szłam bez większego przekonania. I jak na ironię nie uważam czasu spędzonego przed ekranem i pieniędzy wydanych na bilet, za stracone. Film, bowiem może śmiało zaliczyć do jednych z najlepszych ekranizacji tego uniwersum.   czytaj dalej

zdaniem społeczności pomocna w: 64%