PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=31678}
3,6 218
ocen
3,6 10 1 218
Arachnid pajęczyna śmierci
powrót do forum filmu Arachnid - pajęczyna śmierci

mocne 1/10

ocenił(a) film na 1

Pająki mutanty nie z tej ziemi. Koszmarna gra aktorska, nie mniej idiotyczne dialogi, efekty
specjalne rodem z Atari i... hit sezonu... - mikrofon dźwiękowca dwukrotnie na ekranie! To
wszystko razem spełnia z nawiązką wyśrubowane wymagania w kategorii całkowitej bzdury,
którą wygrywa ex aequo z "Kosmiczną Gorączką"! Zwycięzcom gratulujemy.
Ale do rzeczy. Film jest koszmarny w każdym calu. Pomijam już mikrofon w kadrze, rzecz
bardziej zrozumiałą dla produkcji amatorskich ale nie tutaj. Gra aktorska to pomyłka, kastingu nie
było żadnego, chyba, że nikt inny nie chciał w tym czymś grać - i maił rację. Dialogi - już po
pierwszych 10 minutach słyszymy, że wysokich lotów nie będą (i słusznie bo nie są) a efekty
specjalne sprawiają ból nawet ociemniałym.
Szkoda miejsca na opisywanie poszczególnych scen, ale bulgot obcego, którego właśnie
zaatakował kosmiczny pająk przypominało bardziej okrutne zatwardzenie, niż mowę przybysza z
innej planety. Samolot, który wodował na plaży powinien rozpaść się na kilkaset kawałków a
tymczasem wszyscy wyszli żywi, bez żadnego zadrapania.
Pajęcza sieć, raz bez trudu przecinana, innym razem okazuje się nie do pokonania, główna
bohaterka, zanim doprowadziła wszystko do szczęśliwego końca - którego wszyscy
spodziewamy się od samego początku, powinna zginąć wcześniej z 8 razy, tak samo jak jej
adorator, który mimo zadrapania pajęczym szponem nie ginie od razu wypluwając z buzi larwy,
gąsienice lub inne, miłe stworzonka, tylko spokojnie czeka na finał historii, ostrzeliwując
niespodziewanie ogniem ciągłym potworną bestię.
Uff, koszmar w pełnym tego słowa znaczeniu.
Jedyne czego można się jako tako uchwycić w tym filmie, nie wyśmiewając za bardzo, to sama
fabuła, która nie jest w głównym założeniu aż tak absurdalna jak moja ulubiona" Kosmiczna
gorączka". Szkoda tylko, że już w 3 minucie filmu tajemnica się skończyła i wiemy skąd
paskudztwo przybyło (po co nawet nikt nie usiłuje zgadnąć). Gdyby tajemnica ta była odkryta na
końcu filmu i gdyby w tak prostacki sposób reżyser nie usiłował zabić wszystkie postaci, może
nawet dałbym punkt więcej. Niestety tak nie zrobił i ja także będę trzymał się swojej oceny.
Generalnie, pomimo jednego małego plusika za w miarę sensowną fabułę, wszystko inne jest
tak straszliwe, że odradzam to coś każdemu. Filmów o pająkach Ci u nas dostatek i lepiej leczyć
arachnofobię gdzie indziej.

schabolub

To jest film wiadomego gatunku i z odgórnym założeniem efektu końcowego. Takie kino ma swoich fanów, niektórzy lubią podobne filmy, bo z jakiś powodów ich śmieszą, a ci traktujący je na poważnie wystawiają w ocenie jedynki. No, ja skrajnie poważna nie jestem, ale jedynki i tak lecą. Jakaś sprawiedliwość musi być :)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones