The Artist

1 godz. 40 min.
7,5 50 103
oceny
7,5 10 50103
38 790
chce zobaczyć
7,0 19
ocen krytyków
{"rate":7.0,"count":19}
{"type":"film","id":589952,"links":[{"id":"filmWhereToWatchTv","href":"/film/The+Artist-2011-589952/tv","text":"W TV"}]}

"Artysta" to budzący zachwyt krytyki i miłośników kina namiętny romans i sentymentalna podróż do złotego okresu kina. Film po mistrzowsku łączy klasyczną, czarno-białą poetykę ze zrozumieniem oczekiwań nowoczesnego widza. To akcja, śmiech i łzy oraz, mimo pozorów, wycieczka do niezwykle barwnego świata. Opowieść dzieje się pod koniec lat 20. XX wieku, w czasie przełomu dźwiękowego. Koniec kina niemego był równocześnie końcem karier wielu gwiazd, będących u szczytu popularności. Czy słynny aktor George Valentin (Dujardin) podzieli los "wielkich zapomnianych"? Czy płomienna miłość, która wybuchnie między nim a początkującą tancerką Peppy Miller (Bejo) zainspiruje go do walki o miejsce w świecie "nowego" Hollywood i ocali przed zapomnieniem oddanej kiedyś publiczności?

opis dystrybutora kino

Koniec lat 20. XX wieku. George Valentin (Jean Dujardin) jest amerykańską gwiazdą niemego kina.  Hollywood go kocha, a jego udział w filmie gwarantuje kasowy sukces.  Aktor nie dostrzega zbliżającej się katastrofy. Ignoruje fakt pojawienia się w kinie dźwięku. Jego zdaniem to nowinka techniczna, która przeminie, jak wiele innych. Zarozumiały i pewny siebie odmawia wzięcia udziału w dźwiękowym projekcie wytwórni. Film robi furorę, a aktor traci dotychczasowe kontrakty. Wciąż jednak wierzy w magię "starego" kina. Szansą na powrót na wielki ekran jest jego autorski film, w którym gwiazdor inwestuje swój majątek. Produkcja okazuję się klapą. Załamany Valentin, bez grosza przy duszy, wynajmuje małe mieszkanko na przedmieściu. Wieczory spędza, pijąc na umór i oglądając stare filmy ze swoim udziałem. Ku jego zdziwieniu, gwiazdą kina dźwiękowego zostaje Peppy Miller (Bérénice Bejo), która jeszcze nie tak dawno występowała jako statystka.

Kono
opis użytkownika

Hollywood pod koniec lat 20. XX wieku. Koniec kina niemego. Koniec karier wielu gwiazd, będących u szczytu popularności. Czy słynny bohater kina przygodowego George Valentin podzieli los "wielkich zapomnianych"? Czy płomienne uczucie, które wybuchnie między nim a początkującą tancerką Peppy Miller zainspiruje go do walki o miejsce w świecie "nowego" Hollywood i ocali przed zapomnieniem oddanej kiedyś publiczności?

opis dystrybutora dvd