Bérénice Bejo 

7,8
2 332 oceny gry aktorskiej
Bérénice Bejo
Urodzona w Buenos Aires, Bérénice Bejo, w wieku 3 lat wraz z rodzicami, ojcem reżyserem i matką prawniczką, przenosi się do Francji. Ojciec zachęca ją do wzięcia kursów aktorstwa. Na początku, na ekranie pojawia się w filmach krótkometrażowych i telewizyjnych. W 1998 roku pojawia się w obrazie "Les Soeurs Hamlet" w reżyserii Abdelkrima Bahloul. Grywa małe rólki w filmach takich jak "La Captive", czy "Passionnément".

Obraz autorstwa Gérarda Jugnot "Meilleur Espoir féminin" przynosi jej pierwszy większy sukces, tj. nominację do Cezara w kategorii najbardziej obiecującej aktorki.
Pod koniec 2000 roku bierze udział w castingu do filmu "Obłędny rycerz (A knight's tale)", który wygrywa i otrzymuje rolę Christiany, zaufanej służki Lady Jocelyn. Młoda, czarująca brunetka wraca następnie do Francji, aby zagrać u boku Marie-France Pisier i Guillaume'a Depardieu w "Comme un avion". W 2003 roku znowu jest na afiszach w związku z obrazem "24 godziny z życia kobiety", gdzie gra młodą i piękną Olivię uwodzącą Michel'a Serrault. Rok 2004 przynosi film "Le Grand role", komedię dramatyczną o światku aktorskim w reżyserii Steve'a Suissa.
Więcej

Dane personalne:

wiek:

data urodzenia: 7 lipca 1976

miejsce urodzenia: Buenos Aires, Argentyna

wzrost: 164 cm

Złota Palma
Zdobyła Złota Palma, 1 inna nagroda i 9 nominacji
Sprawdź wszystkie nagrody
mąż Michel Hazanavicius, 2 dzieci: syn Lucien (ur. 25.06.2008) i córka Gloria (ur. 18.09.2011)
Jest córką Miguela Bejo.
Była brana pod uwagę do roli Rity Vrataski w filmie "Na skraju jutra". Angaż otrzymała Emily Blunt.
W 2020 roku była członkiem jury na 70. Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Berlinie (Niemcy).
Od najlepszych
  • Od najnowszych
  • Od najlepszych