PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=589952}

Artysta

The Artist
7,5 51 137
ocen
7,5 10 1 51137
7,3 33
oceny krytyków
Artysta
powrót do forum filmu Artysta

CO ZA PORAZKA

ocenił(a) film na 1

I TO MA BYC FILM KTORY DOSTAL TYLE OSCAROW??????????
CO ZA WSTYD!Kino schodzi juz na psy a te Oscary straca widownie i zainteresowanie.W zasadzie to i ja mogłbym zagrac w takiej produkcji Nie trzeba znac jezyka angielskiego nie potrzebni tlumacze , niski naklad finansowy, etc...Takie gowno wygralo ale szok.Ostatni juz raz zawalilem nocke po to aby zobaczyc rozdanie Oscarow.Nigdy wiecej.Pani Agnieszka Holland również ma powod do wstydu poniewaz przegrala z takim gniotem jak Rozstanie.Iranskie gówno nie wiele warte....

ocenił(a) film na 8
estebes

Oglądałeś Rozstanie?

ocenił(a) film na 1
nikike

....tak ogladalem i jest lepszy niz ten gniot iranski.dali im nargrode aby nie bylo ze maja ich za nic zanim zaatakuja ich kraj niebawem.Bedzie tam wojna jak mniemam i to wkrotce wiec ocenili ich jak by co.Dali im cos aby zabrac im wiecej....

ocenił(a) film na 8
estebes

Rozstanie jest lepsze niż gniot irański? Gubisz się w prowokacjach człowieku, jeszcze powiedz, że Drzewo Życia powinno dostać za film.

ocenił(a) film na 1
nikike

smieszysz mnie czlowieku Dlaczego na mnie najechales??Co?Tu ma sie filmu oceniac a nie prowokowac.Kazdy ma swoje zdanie a Ty...Wierz mi ze Iranczycy mnie nie bawia w filmach a juz na pewno nie ich jezyk tak jak kurdowie, arabi, poakistanczycy i tym podobne nacje dazace tylko do zabijania i samobojczych atakow na niewinnych ludzi.Dlaczego niewinni zawsze cierpia?Rzady wojuja a zabija sie niewinnych ludzi tylko po to aby pozniej rzad mogl ich uzyc jako mieso armatnie do akcji militqarnych w odwecie

estebes

''Oglądałeś Rozstanie?''
''....tak ogladalem i jest lepszy niz ten gniot iranski.''

Człowieku, Rozstanie to właśnie film irański który zgarnął Oscara.

KLAssurbanipal

haha ;D dobre :D od razu go zgasiłeś/łaś ;]

estebes

Hehe, no i się zaczęło, forum prawie się pali ;p.
Ja transmisji nie oglądałem, bo wyżej sobie cenię sen spokojny. NIe wypowiadam się też na temat oscarów, bo poza Drzewem Życia i czymś tam może jeszcze większości nie oglądałem. Obejrzę i będę miał zdanie. A Oscary to już dawno zeszły na psy i jak dla mnie nie są zbyt wielką miarą wartości filmu, ani nawet wskazówką dla mnie czy warto obejrzeć.

ocenił(a) film na 8
estebes

Błagam NIE KARM TROLLA!!!

Aldo_Raine

no niestety głupich nie sieją ....

estebes

Trzy filmy z 2011, które zasłużyły na Oscara:

1. Drive
2. Dziewczyna z tatuażem
3. Wstyd

To co wygrało jest jakąś porażką.

0wner2

http://www.spectacularmovie.blogspot.com/2012/02/and-oscar-goes-to-czyli-o-oscar ach-sow.html

Moje wrażenia po.

Moim zdaniem to akurat Artysta nie zasłużył na Oscara za najlepszy film, jasne, dzieło bardzo dobre, no ale mnie nie zmiażdżyło na tyle że bym Oscara dawał.

Kysio_2

założę się, że gdyby nie ta "stylizacja" na czarno-biały niemy film to nie dostałby ani jednego oscara... A że koncepcja jakaś oryginalna i odbiegająca od codzienności to już wszyscy są wniebowzięci i zaraz na filmwebie ocena 8/10... żal...

wito_filmweb

Ja nie lubię Artysty i nie uważam żeby zasługiwał na Oscara za najlepszy film, ale trzeba przyznać że na 8 zasługuje, no sorry.

Kysio_2

dlaczego zasługuje? wymień mi przynajmniej 5 rzeczy które w tym filmie są "fajne"...

wito_filmweb

albo 8, w końcu ma 8 punktów

wito_filmweb

Plusy - muzyka, aktorstwo, oryginalność, wszystko dobrze rozpisane, bez błędów logicznych w scenariuszu, bardzo dobra realizacja techniczna + kostiumy.

Minusy - Nawet to, że ma około 90 minut z tego co pamiętam - nudzi miejscami, to jest kino dla lat 20-30 ubiegłego wieku, więc ta oryginalność to wręcz minus w tym wypadku, moim zdaniem i wpienia mnie to, że dostał Oscara zamiast Moneyballa czy Służących, ale lepszy Artysta zdobywający neizasłużenie Oscara niżeli Hurt Locker, który pobił Avatara, Bękarty Wojny czy chociażby Precious.

Kysio_2

większość filmów ma te same plusy i oscarów nie dostaje, przy czym są też oryginalne w przeciwieństwie do Artysty jak sam przyznałeś... Ale dobra, nie chcę więcej się tu jakoś spierać bo i tak mam już wyrobione zdanie o tym "dziele" ;]

ocenił(a) film na 8
0wner2

A moim zdaniem 3 najlepsze filmy 2011 to:

1. Nietykalni
2. Służące
3. Artysta

0wner2

"Dziewczyna z tatuażem" zasłużyła na Oscara... za montaż. I go dostała. Poza tym - na nic.
"Drive" mógł mieć jakieś nomki (ta za "montaż dźwięku" to zdecydowanie za mało), ale na nagrody poza kategoriami technicznymi nie zasługiwało.
"Wstydu" nie widziałem.

ocenił(a) film na 7
estebes

zajrzyjcie na profil estebes - zna tylko dwie oceny - 10 i 1, więc nawet nie warto czasu tracić na dyskusję.

Margaret_ka

Człowiek któremu albo coś się podoba albo nie. To nie znaczy, że nie warto z nim dyskutować. Ocenianie kogoś po jego ocenach jest żałosne. Ma estebes część racji. Danie Oscara "Artyście" jest tak normalne jak danie komuś Nobla za to że używając najnowszego sprzętu budowlanego zbudował piramidę.

ocenił(a) film na 7
mizak81

to właśnie to oznacza - nie warto z nim dyskutować. Jeżeli dla kogoś wszystko jest albo super albo do kitu za mało jeszcze wie o czymkolwiek.

Margaret_ka

Dziwią mnie ludzie na forum Filmwebu. Przecież to są wpisy trolli. Nikt tu nie zna Trollowania? Na innych forach nikt nawet nie odpisuje takim półgłówkom;p

Shibalba

Dziwne jest to, że każdy kto ma odmienne zdanie od większości od razu nazywany jest trollem, Ja szanuję na przykład każde zdanie i nawet jeśli komuś podoba się taki szajs jak artysta to nie nazywam go trollem.

Margaret_ka

On po prostu traktuje filmy jak potrawy. Albo mu smakują albo nie.

Margaret_ka

tzw. zerojedynkowcy mają po prostu problem ze skalowaniem i tyle; nie rozumiem tego, ja jak mam dać ocenę 1, a nawet 2 czy 3 to długo się zastanawiam, to samo tyczy się 10

estebes

''CO ZA WSTYD!Kino schodzi juz na psy a te Oscary straca widownie i zainteresowanie.W zasadzie to i ja mogłbym zagrac w takiej produkcji Nie trzeba znac jezyka angielskiego nie potrzebni tlumacze , niski naklad finansowy, etc...Takie gowno wygralo ale szok.''

Gdybyś miał jakiś poziom gustu filmowego, a denną komedyjkę ''dziewczyna z Ekstraklasy'' oceniasz na 10. Są gusta i guściki, ale osoba która ocenia takie filmy na arcydzieła traci jakąkolwiek wiarygodność. Można poszanować inny gust ale jednocześnie się zbulwersować gdy osoba uważajaca za arcydzieło film niezwykle płytki wypowiada się jak o gniocie o filmie zrealizowanym na poziomie wyższym pod każdym względem.
Widocznie marny z Ciebie widz skoro to, że film jest niemy oznacza łatwiejszy w realizacji z powodu ''braku tłumacza''. Ty byś zagrał? To ciekawe. Przed aktorem filmu niemego nie lada wyzwanie by zagrać wyłącznie za pomocą gestów i emocji w taki sposób by wciągnąć widza. Nad tym nawet nie potrafiłeś się zastanowić. Podobnie z niskim nakładem finansowym - architektura, samochody, kostiumy - same się zrobiły?

KLAssurbanipal

Ludzie nie rozumieją, że aktor w filmie niemym ma zdecydowanie więcej do zrobienia.

estebes

Mi też się wydawało że film będzie nudny bo nigdy jakoś nie ceniłem takiego kina ale Artysta jest wybitny. Film bez słów przekazuje więcej niż większość "mówionych" filmów. Jednak wiele osób tego nie rozumie, a jak nie rozumie to woli to pojechać aby nie czuć się debilem i gorszym od innych. Jak chcesz aby ci narrator mówi o co biega i co się dzieje obejrzyj drzewo życia lub 300 (w którym dla takich właśnie narrator mówił co widać na ekranie aby nie trzeba było włączać mózgu:P)

Shibalba

Jeszcze jedno - rozumiem że wiele osób nie potrafi zrozumieć wielu filmów. Dla nich Transformers jest the best itd. Owszem doceniam to ale po co takie wpisują że inne filmy - często akurat nawiększę arcydzieła są "do dupy itd." Aż tak mają zjechaną psychikę i są niedowartościowani? a może nikt nie chce ich w życiu realnym słuchac więc trollują wszystkie fora?

estebes

Ja nie widziałem gorszego gniota niż polski kandydat ops przepraszam żydowski kandydat do Oscara.

ocenił(a) film na 3
estebes

UWAŻAM , ŻE ARTYSTA NIE ZASŁUGUJE NA OSKARA , JEŻELI CHODZI O ROZSTANIE TO TEN FILM WYGRAŁ SŁUSZNIE

ania8k

Poza rozstaniem i drzewem życia była sama komercyjna chała artysta jeszcze się jakoś wybronił chociaż oryginalnością bo w środku wydmuszka jak każdy komercyjny film

ocenił(a) film na 8
estebes

jak krzyczysz tym caps lockiem..

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones