PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=35162}

Aryskotraci

The Aristocats
7,2 12 735
ocen
7,2 10 1 12735
6,6 5
ocen krytyków
Aryskotraci
powrót do forum filmu Aryskotraci

To spis wsyzstkich produkcji Disneya - stowroznych tego typu charakterystyczną kreską... "Śpiąca Królewna" otwiera ten ciąg, choć definitywnie, otwierają go "101 Dalmatyńczyków". Ostatnim filmem tego rodzuju animacji, jest albo "Bernard i Bianka" albo "Lis i Pies" - nie jestem pewny bo drugiej produkcji nie widziałem, ale chyba w latach 80-tych animacja poszła już inną kreską.

16 ? Śpiąca Królewna (1959)
17 ? 101 Dalmatyńczyków (1961)
18 ? Miecz w Kamieniu (1963)
19 ? Księga Dżungli (1967)
20 ? Aryskotraci (1970)
21 ? Robin Hood (1973)
22 ? Przygody Kubusia Puchatka (1976)
23 ? Bernard i Bianka (1977)

Zamieszczam też numery w jakiej zostały filmy wydane w karierze studia :)

ocenił(a) film na 8
akira894

Masz rację, "Lis i pies" już trochę odbiegał od tej kreski lat 70.

użytkownik usunięty
Pahan

Ja bym dodał jeszcze zakochany kundel nie sądzisz ;-)

ocenił(a) film na 9
akira894

'Księga dżungli' z całą pewnością.

ocenił(a) film na 6
akira894

"Śpiąca królewna" to raczej pożegnanie ze starą, klasyczną szkołą animacji. Przełomem był właśnie film "101 dalmatyńczyków", gdzie dzięki wynalazkowi kopiarki, pozwalającej kopiować na celuloid oryginalne szkice artystów, uzyskano efekt takiej "szarpanej", dynamicznej kreski. Wcześniej wszystkie szkice były udostępniane kopistom, którzy podkładali szkic artysty pod celuloid i własnoręcznie kopiowali go pędzelkiem z tuszem. Traciła na tym oryginalność kreski każdego z artystów - animatorów. Faktycznie zaprzestano tej techniki z filmem "Lis i pies", gdzie nowa generacja animatorów szukała nowych pomysłów na styl animacji.

ocenił(a) film na 4
Tornado_Bialy

I właśnie z tego powodu, który opisałeś, nie jestem fanem filmów Disneya z lat 60. i 70. No, pomijając "101 dalmatyńczyków", które ratuje ciekawa fabuła, zapadająca w pamięć Cruella De Mon jako czarny charakter, scena pościgu i różne śmieszne sceny.
I "Przygody Kubusia Puchatka", które też są naprawdę fajnym filmem.

Natomiast "Księga dżungli" jest moim zdaniem najwyżej niezła, podobnie jak "Miecz w kamieniu".
"Aryskotraci" ujdą, "Robin Hood" jest taki sobie, "Bernard i Bianka" są tacy sobie.

akira894

Jeszcze Taran i magiczny kocioł

akira894

Przecież ostatnim filmem tą animacją jest Kubuś Puchatek xD

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones