film

Aryskotraci

The Aristocats
1970
1 godz. 18 min.
7,2 12 435
ocen
7,2 10 1 12435
6,6 5
ocen krytyków
Bezdzietna staruszka cały swój majątek zapisuje w testamencie ukochanej kotce i jej małym. Chciwy lokaj, który liczył na przejęcie fortuny pracodawczyni, postanawia pozbyć się przyszłych spadkobierców. więcej mniej
Aryskotraci zobacz gdzie obejrzeć online

reżyseria

gatunek

produkcja

świat

premiera

"Aryskotraci" to 20-ty pełnometrażowy, animowany klasyk studia Walta Disneya, który jest niezapomnianą kompilacją pasjonującej przygody, pełnych kolorytu postaci i jazzowej muzyki. Ta czarująca opowieść bierze swój początek w Paryżu, kiedy to ekscentryczna milionerka zapisuje ogromny majątek najbliższej rodzinie... przepięknych kotów -"Aryskotraci" to 20-ty pełnometrażowy, animowany klasyk studia Walta Disneya, który jest niezapomnianą kompilacją pasjonującej przygody, pełnych kolorytu postaci i jazzowej muzyki. Ta czarująca opowieść bierze swój początek w Paryżu, kiedy to ekscentryczna milionerka zapisuje ogromny majątek najbliższej rodzinie... przepięknych kotów - przedstawicieli najwyższej kociej arystokracji. Dowiedziawszy się o tym, chciwy lokaj Edgar porywa Księżną - elegancką, delikatną kocicę i trójkę jej dzieci (rozrabiaków jakich mało!) i porzuca ich gdzieś na francuskiej wsi. Tam kocia rodzina poznaje szarmanckiego Thomasa O'Malleya, który oferuje im pomoc i swoją opiekę w drodze do domu. W podróży przeżywają moc niezapomnianych przygód, poznają nowych przyjaciół, na czele z kotem Scatem i jego jazzującym zespołem, który wykonuje przebojową piosenkę "Everybody Wants To Be A Cat".

boxoffice
$35 452 658 w USA
budżet
$4 000 000
na podstawie
Ken Anderson (materiały do scenariusza, historia) /
studio
Walt Disney Productions
tytuł oryg.
The Aristocats
inne tytuły
Był to pierwszy animowany film wytwórni Disneya po śmierci jego założyciela.
Tytułową piosenkę zaśpiewał nie kto inny, jak sam Maurice Chevalier. Chociaż miał wówczas osiemdziesiąt dwa lata i praktycznie już nie śpiewał, zgodził się nagrać tę piosenkę z szacunku dla zmarłego Walta Disneya. Zaśpiewał tak dobrze, że nagrania nie trzeba było powtarzać.
Od najlepszych
  • Od najnowszych
  • Od najlepszych