PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=10015476}

Moussa

Athena
6,1 3 691
ocen
6,1 10 1 3691
6,4 10
ocen krytyków
Athena
powrót do forum filmu Athena

1.Jakim cudem tak łatwo włamali się do komisariatu?
2. Czemu ci policjanci nie strzelali do nich z broni palnej, ja rozumiem że to Francja i tam policjanci na co dzień nie używaj tak mocno broni, ale oni w nich rzucali mołotowami, a w końcowych scenach to nawet z kałacha , chyba to obejmuje obrona konieczna co nie? :"
3. Jaką role odgrywa najstarszy brat? Dilera który ma w dupie rodzinę? Czemu on go pobił, bo za mało przejął się śmiercią Karima czy najmłodszego brata czy po prostu w szale go pobił do nieprzytomności (zakładając że przeżył 20 ciosów w twarz z gołej pieści)
4. Czemu w ostatniej scenie pada śnieg, jak na początku była letnia/jesienna pogoda.
5.Ta zmiana nastroju Abdela była aż sztuczna, z wojskowego który starał się pomóc uciekającym z pola bitwy i próbującego uratować życie tego policjanta, to po śmierci Karima w kilkanaście sekund, stwierdza że jednak Karim ma rację i musi pomścić obydwu braci.
O mało nie zabija tego gliny w jakimś szale, gdzie prawie strzela mu w łeb.
Scena samobójstwa jest zrozumiała, jednak stracił wszystko co kocha (obydwu praci, sprawiedliwości i po aresztowaniu stracił by również prace i poszedł by siedzieć na długie lata).
6. Kim był ten Sebastien co siedział w żłobku i czemu wysadził się w powietrze?
7. I najważniejsze pytanie kto zabił tego młodszego brata? Najstarszy brat, ten policjant? czy ci ekstremiści tylko dlaczego go zabili, było to wytłumaczone czy coś przeoczyłem?
Czy wiemy czyj był ten tatuaż?

ocenił(a) film na 7
Brin1234

6. Ten Sebastien ewidentnie był jakimś byłym terrorystą. Znał się na konstruowaniu bomb. Możliwe, że był w Syrii i wrócił z chorobą psychiczną.
7. O którego pytasz? Najmłodszy został podbity przez prawicową bojówkę, która chciała wywołać zamieszki. A Karim został prawdopodobnie zastrzelony przez ludzi, którzy mieli pomóc wymknąć się temu gangsterowi.

Pan_Incognito

Jak dla mnie film mocno antyimigrancki, osiedle opanowane przez islamistów i czarnych, a akcja we Francji więc powinien być mix. Jedyny biały to jakiś dziwak z wymalowanymi paznokietkami XD Ach ten netflix.
Co do zastrzelenia przywódcy "powstania" z mołotowem w ręku - w momencie strzału stoi przed nim 2 policjantów. W następnym ujęciu z gaśnicą policji już nie ma. To oni powinni go gasić...
Co do 3 - po prostu wariat jak cała rodzinka i całe to blokowisko. Udawał normalnego ale w stresie pokazał prawdziwą naturę "dzikusa".

Tatuaż CHYBA był "niczyj". Symbol kojarzony ze skrajną prawicą, mający potwierdzić widzowi, że to nie policja to zrobiła:
https://www.splcenter.org/fighting-hate/intelligence-report/2006/look-racist-ski nhead-symbols-and-tattoos

P. S. Ciekawe skąd wzięli tyle fajerwerków i czy film ma być krytyką BLM. Jeśli nie, to nie wiem po co powstał.

ocenił(a) film na 5
Piterek83

Film nie jest kompletnie antyimigrancki , a jedynie pokazuje co się dzieje naprawdę chociażby w Marsylii, a ostatnio też i Lyon. O Paryżu to nawet nie wspominam. Biali niestety na własne życzenie utracili już właściwie całkowitą kontrolę nad Francją, policja w wiele dzielnic nawet nie wjeżdża, bo wszędzie konczy się to tak jak w tym filmie. Tak samo się dzieje w czarnych dzielnicach miast USA. A jeśli znajdzie się tu jakiś obrońca czarnych czy ciapatych, to właśnie zapraszam na kilka godzin do takiej dzielnicy. Żywy nie wróci na pewno, a jeśli jakimś cudem, to może opowie jak było...

ocenił(a) film na 5
Brin1234

1. Zrobili to podczas uroczystości i wykorzystali efekt zaskoczenia
2. Tu się zgodze, powinni do nich walić już na komisariacie
3. Mniej więcej masz rację a pobił go (najpewniej ze skutkiem śmiertelnym) dlatego że to jego kumple zabili tego z mołotowem, dlatego tak szybko znikneli
4. To nie śnieg tylko popiół
5. Tutaj też się zgodzę, w jednej chwili chce wyprowadzić tego gościa bo wie że jest bez winy, a w drugiej przykłada mu gnata do głowy
6. Podczas filmu w wiadomościach mówią o jakimś zamachowcu/ekstremiście który im pomaga, może chodziło o niego
7. Na końcu przecież jest pokazane że ewidentnie nie była to policja (bo raczej nie palili by mundurów), nie był to także brat, (nie wiem skąd ci to przyszło do głowy) na co może wskazywać rasistowski tatuaż. Więc wszystko wskazuje na to że była to ta skrajnie prawicowa grupa (co moim zdaniem ma głębsze przesłanie jeżeli słuchaliśmy co mówili w wiadomościach, tzn wykłócanie się pomiędzy jakimiś znawcami że to już nie Francja, moim zdaniem wszystko zostało zaplanowane albo przez rząd albo conajmniej przez tą właśnie grupę by wszcząć zamieszki i znaleźć pretekst do działań bojowych, ponieważ jak wiemy film kończy się na rozpoczynającej się wojnie domowej we Francji, niestety wojna to biznes w którym zawsze ktoś ma jakiś interes)
Pozdrawiam

ocenił(a) film na 4
majster420

to że ekstremiści to raczej pewne, tylko dlaczego zabili 13 letniego chłopca? za religię? to czemu akurat 13 letniego chłopca? może faktycznie to była zaplanowana akcja by pozbyć się ,,młodych".

ocenił(a) film na 5
Brin1234

Dokładnie, zabicie 13 letniego chłopca bardziej wpłynie na masę niż zabicie dorosłego mężczyzny. Wszystko było zaplanowane i tak jak mówiłem, oni (rząd czy ci prawicowcy) chcieli aby te zamieszki wybuchły.

ocenił(a) film na 6
Brin1234

to że młodego zabiły prawaki to było wiadomo już wcześniej , bo mówili o tym w wiadomościach wielokrotnie , i motywy były czytelne , bojówka prawicowa chciała sprowokować arabów do zamieszek , aby nastawić przeciwko nim opinie publiczną

takze tutaj nie ma czego roztrząsać

natomiast dzięki waszym odpowiedziom zrozumiałem czemu Abdel zatłukł starszego brata ( w czasie filmu tego nie rozumiałem , bo myślałem że to policja zastrzeliła Karima, a to byli gosćie od dealara )

ocenił(a) film na 3
Brin1234

Tego jest więcej:
- Wielka obława na osiedle, na które można się dostać po prostu przez okno jednego z budynków
- Wielkie spontaniczne zamieszki, które są koordynowane i z planem działania
- Z jakiegoś powodu wszystkie te gangusy wykonują polecenia typka, który wygląda jakby w dzieciństwie wpadł do garnka z heroiną
- Policjanci wbijają na dziedziniec i tak sobie po prostu stoją czekając aż ich podpalą
- Wielkie zamieszki, kilkadziesiąt miast płonie a policja do pacyfikacji wysyła 20 mundurowych.
- To normalne, że policja trzyma broń w niedużym sejfie zamiast w magazynie broni / zbrojowni.
- To normalne, że francuska policja ma na wyposażeniu kałachy które przechowuje z podpiętymi magazynkami.
- To normalne, że jak policję napadł tłum, to tylko co jakiś czas palnęli granatem dymnym a jak widzą 2 osoby biegnące w ich kierunku to bez zastanowienia walą gumowymi kulami
- Wszystko zostało sprowokowane przez jakąś "skrajną prawicę" - takiego chochoła naszych czasów

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones