Atlas chmur

Cloud Atlas

2012 2 godz. 52 min.
7,1 179 099
ocen
7,1 10 179099
58 779
chce zobaczyć
5,0 14
ocen krytyków
{"rate":5.0,"count":14}
{"type":"film","id":580801,"links":[{"id":"filmWhereToWatchTv","href":"/film/Cloud+Atlas-2012-580801/tv","text":"W TV"}]}

Największe filmowe widowisko 2012 roku, oparte na bestsellerowej epopei Davida Mitchella, którego styl krytycy porównują do estetyki dzieł Vladimira Nabokova, a oryginalną wizję świata do spostrzeżeń takich mistrzów jak Umberto EcoHaruki Murakami i Philip K. Dick.
W filmie śledzimy losy postaci z różnych epok i zakątków świata, których najbardziej błahe decyzje i czyny mają daleko idący wpływ na teraźniejszość, przyszłość, a nawet przeszłość naszej planety. "Atlas chmur" jest ucztą nie tylko dla wielbicieli zapierających dech w piersiach opowieści przygodowych, ale także spostrzegawczych miłośników X Muzy. Każda z gwiazd występuje w filmie w kilku nierozpoznawalnych na pierwszy rzut oka wcieleniach, dając popis wirtuozerskiej gry i ironicznego dystansu do swojego dotychczasowego wizerunku.

opis dystrybutora kino

"Cloud Atlas" to epicka opowieść o ludziach zwykłych, a jednak niesamowitych. Poczynając od XIX wieku poznajemy amerykańskiego notariusza - członka ekspedycji podróżującej przez Pacyfik, biseksualnego muzyka z lat 30. XX wieku, dziennikarkę żyjącą w Kalifornii w latach 70., współczesnego wydawcę z Londynu, by przenieść się do futurystycznej metropolii, gdzie bohaterami są klon oraz człowiek ocalały z apokalipsy. Film ukazuje poczynania różnych - obcych, żyjących w różnych czasach ludzi - których działania mają wpływ na przeszłe, teraźniejsze i przyszłe wydarzenia. Jak dobry uczynek może w dalekiej przyszłości doprowadzić do rewolucji, a na pozór zwykły morderca może okazać się bohaterem.

Rok 1849. Notariusz Adam Ewing zapada na ciężką chorobę podczas podróży z wysp Pacyfiku do San Francisco. Nawiązuje przyjaźń ze zbiegłym niewolnikiem.
Rok 1936. Młody muzyk Robert Frobisher zatrudnia się u światowej sławy kompozytora. Po pewnym czasie zaczyna tworzyć własne arcydzieło.
Rok 1973. Dziennikarka Luisa Rey szuka prawdy o intrydze szefa elektrowni atomowej, czym ściąga na siebie śmiertelne niebezpieczeństwo.
Rok 2012. Wydawca Timothy Cavendish wpada w kłopoty finansowe. Wskutek intrygi brata zostaje uwięziony w domu starców.
Rok 2154. Genetycznie zmodyfikowana kelnerka Sonmi-451 oczekuje na wykonanie wyroku śmierci. Opowiada służącemu systemowi Archiwiście historię swojej przemiany.
106 lat po Upadku. Zachariasz próbuje chronić swych bliskich przed kanibalami
Kona. Jego życie zmienia pojawienie się tajemniczej Meronym.

Melvin_Purvis
opis użytkownika