Dziwię się, że po obejrzeniu tylu filmów typu "Blade Runner" jeszcze mogę zachwycić się jakąś produkcją w tym klimacie.

Nie mówiąc już o przeczytaniu sterty książek SF poruszających problemy z maszynami. Pomimo tego film bardzo mi się podobał, został zrealizowany sprawnie, dobrze się ogląda do końca, efekty specjalne stonowane ale na poziomie. Fabuła, zdjęcia, muzyka i aktorstwo też bardzo dobre, troszkę tylko reżyseria kuleje tak od połowy filmu, co burzy wcześniejszy nastrój niepokoju, dekadencji i apokaliptycznej wizji ginącego świata ludzi. Ale w porównaniu z setką różnego rodzaju chłamu które tematykę Sci-Fi biorą tylko dla generowanych komputerowo efektów i łatwej kasy, to ten film jest wyjątkowo dobry. Jak dla mnie nawet bardzo dobry (8/10) ze względu na świetną muzykę , przez nią podniosłem swoją ocenę o +1. Tak czy siak warto obejrzeć, ale nie dla fanów Transformers-ów czy innych komiksowych rozpierduch.

5
  • Mi również podobał się i to nawet bardzo. Sam jestem w szoku, że wcześniej nie natknąłem się na ten tytuł. Początek i mówię sobie "Co jest? Kopia Blade Runnera?". A potem "krzyżówka BR z Ja, Robot?". Tyle że moim zdaniem ten drugi tytuł przy tym filmie to hollywoodzki gniot. A Will Smith się nie umywa do Banderasa. Powiem więcej(i pewnie narażę się na śmieszność)-ten film podoba mi się bardziej niż nowy Blade Runner! Serio. Gosling też Banderasowi może buty czyścić. Szczególnie dwie sceny zapadły mi w pamięć:

    -pierwsza gdy pod koniec wywiązał się dialog między robotami a tymi, co chcieli zabić Jacqa. Jesteś tylko maszyną! Tylko maszyną? Ty jesteś małpą. Agresywną małpą...

    -druga scena również na końcu, gdy żona Jacqa podeszła do niego z płaczącą córeczką na rękach, a Cleo zbliżyła się i pogładziła córeczkę po dłoni. Ta się uspokoiła....i ten moment rozłożył mnie na łopatki na tyle, że miałem łzy w oczach.

    I jeszcze trzecia scena tańca Jacqa z Cleo. Magiczna!

Zgłoś nadużycie

Opisz, dlaczego uważasz, że ten wpis nie jest zgodny z regulaminem serwisu:
Ostatnio odwiedzone
wyczyść historię