PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=853311}
6,3 2 154
oceny
6,3 10 1 2154
Ostatni posterunek
powrót do forum filmu Ostatni posterunek

To już kolejny (po np. filmie Sputnik czy 'Lepsi niż my' serial Netflixa) Rosyjski film SF który ostatnio oglądałem. Bardzo dobrze zrealizowany i technicznie i opowiedziany. W przypadku Sputnika podobało mi się to, że mimo najwyższej jakości realizacji technicznej było w nim coś Rosyjskiego...albo może chodzi o to, że nie było w nim dużo 'Hollywood'. To było czuć od początku do końca i to było ciekawe i odświeżające, szczególnie, że film zachodni stał się tubą propagandową dla wiadomych sił politycznych i niektórych produkcji nie da się zwyczajnie oglądać. No bo ile można ?!?!? Avanpost mimo, że jest bardziej 'zachodni' niż Sputnik czy wcześniejsze to nie wdaje się w politykę i zwyczajnie dostarcza rozrywkę. Dobrą rozrywkę. Za niedługo, i nie tylko w Polsce ale i na świecie, kino które będzie trzymać się z daleka od polityki i dostarczać rozrywki czyli tego czego widz oczekuje idąc do kina i wydając pieniądze na bilet, będzie doceniane a produkcje typu 'woke' będą 'go woke go borke'

dewille

Który film zachodni stał się "tubą"? Jakiś konkretny czy każdy? Te rosyjskie to w sumie kalki amerykańskich.

ocenił(a) film na 10
skalp_el

takie "kalki" to ja z chęcią obejrzę. Brak natarczywej homopropagandy, brak wciskania czarnoskórych na siłę. Powiew świeżości po prostu

ocenił(a) film na 8
balldur

pełna zgoda

grampa

film nawet spoko, ale zalatuje propaganda, caly swiat pogrozony w chaosie, jedynie rosja przetrwala, a jakze

Filip_Skwarko

Było tysiące takich filmów z USA więc... zwłaszcza ze film był nakręcony lata przed wojną.

ocenił(a) film na 7
skalp_el

Czarna pantera, Kapitana Marvel i każdy remejk i nowa część w żeńskiej obsadzie. Zamiast na fabule i dobrej realizacji oraz reżyserii wszyscy skupiają się na równości dla mniejszości co źle wychodzi dla filmu.

ocenił(a) film na 8
dewille

Kto by pomyślał, że dożyjemy czasów, gdzie ze wchodu będziemy dostawać rozrywkę, a z zachodu marksistowską propagandę xD

Zygmund

No ja to bym z tą rozrywką polemizował, bo w tych rosyjskich filmach też pełno propagandy. Ale może dlatego są lepsze, bo ta propaganda to taka nasza, swojska? XD

ocenił(a) film na 8
CyganFilip

dokładnie tak : )

ocenił(a) film na 8
dewille

Zgadzam się w pełni.

ocenił(a) film na 10
dewille

Perełka! Genialny scenariusz, bohaterowie, którym naprawdę współczujemy wraz z kolejnymi etapami fabuły i to zakończenie...petarda!

dewille

To ja ci wyjaśnię jaką niesie propagandę :-)..
1. Armia Rosyjska jest wspaniale wyposażona i wyszkolona.
2. Rosjanie nawet setki kilometrów od Moskwy mieszkają w nowych, dużych domach na przepięknie zaprojektowanych osiedlach.
3. W Rosji istnieją wolne media w których można krytykować rząd.
4. Dzieci są święte nawet obcych cywilizacji która chce zakłady ludzkości.
Pierwsze trzy punkty można było wyłapać momencie w momencie premiery. Punkt czwarty właśnie ulega sprawdzaniu na Ukrainie. Chciałem jeszcze dodać pół żartem punkt piąty czyli my w Rosji też mamy niedźwiedzie, ale sprawdziłem, mają tego najwięcej na świecie.:-)

grawing

Jak tam? Dzisiaj masz te same zdanie? Teatrzyk wojenny już wyprał móżdżek? Tak jak w przypadku plandemii?

coolomiot

A co się zmieniło:)

ocenił(a) film na 4
dewille

Tania i nijaka ta rozrywka, jak amerykańskie filmy tego gatunku i klasy.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones