Skoro Disney zmusił Camerona do nakręcenia krótszej i tym samym tańszej kontynuacji "Ognia i Popiołu" to czy automatycznie Cameron skończy bić pianę i skupi się na opisie samego origin-story Na'vi i charakteru ich relacji z Eywą?
Mówi się bowiem, że zarówno Na'vi jak i Eywa nie są rodzimymi gatunkami na Pandaorze....
chociaż raczej zarys fabuły.
Jeśli ostatecznie potwierdzą to, że akcja dzieje się podwodą oraz/lub w jej okolicach to uważam, że akcja 2 części będzie się dziać równolegle do pierwszej części zobaczymy wtedy wszystko z innej perspektywy, to wyjaśniało by dlaczego powrócą tamci aktorzy. Mogą też wprowadzić wątek...