Film

1994 1 godz. 40 min.
7,0 2 090
ocen
7,0 10 2090
1 490
chce zobaczyć
{"rate":7.0,"count":2}
{"id":"32881","linkUrl":"/film/Backbeat-1994-32881","alt":"Backbeat","imgUrl":"https://fwcdn.pl/fpo/28/81/32881/6908592.2.jpg"}
Pięciu młodych muzyków z Anglii przybywa do Hamburga, aby wkroczyć na scenę rockową. Grają w podrzędnych klubach nocnych, ale szybko zdobywają popularność. Zespół nazywa... więcej

Ten film nie ma jeszcze zarysu fabuły.
Backbeat zobacz gdzie obejrzeć online
NOWOŚĆ

reżyseria

scenariusz

gatunek

produkcja

premiera

BAFTA
Film dostał nagrodę BAFTA oraz 2 nominacje
Sprawdź wszystkie nagrody
BAFTA Nagroda im. Anthony'ego Asquitha za najlepszą muzykę filmową w roku 1995 dla Don Was
{"linkA":"/zostanwdomu?ref=promo_stayAtHomeA","linkB":"/zostanwdomu?ref=promo_stayAtHomeB"}

Pięciu młodych muzyków z Anglii przybywa do Hamburga, aby wkroczyć na scenę rockową. Grają w podrzędnych klubach nocnych, ale szybko zdobywają popularność. Zespół nazywa się "The Beatles". Na koncert trafia młoda Niemka - Astrid Kirchherr. Zajmuje się fotografią i jest znana w kręgu miejscowych artystów. Astrid zakochuje się w StuarciePięciu młodych muzyków z Anglii przybywa do Hamburga, aby wkroczyć na scenę rockową. Grają w podrzędnych klubach nocnych, ale szybko zdobywają popularność. Zespół nazywa się "The Beatles". Na koncert trafia młoda Niemka - Astrid Kirchherr. Zajmuje się fotografią i jest znana w kręgu miejscowych artystów. Astrid zakochuje się w Stuarcie Sutcliffe'ie - basiście grupy. Stuart musi wybierać między zespołem, przed którym otwiera się wielka kariera, przyjaźnią z Johnem Lennonem, a miłością.

boxoffice
$2 392 589 w USA
studio
Channel Four Films / Fortbeam / PolyGram Filmed Entertainment / Więcej...
data produkcji
1994
tytuł oryg.
Backbeat
inne tytuły
BackBeat - Die Wahrheit über die Beatles Niemcy
Więcej...
Ian Hart dostał rolę w filmie na rok przed rozpoczęciem zdjęć. Stało się tak, gdyż reżyser filmu Iain Softley widział jak odegrał on rolę Johna Lennona w filmie "The Hours and the Times".
W jednej ze scen widać policjanta z długimi włosami kierującego ruchem. W latach 60. stróżów prawa obowiązywał surowy rygor dotyczący wyglądu.
Na początku drugiej godziny filmu widać plakat do filmu "Svezia, inferno e paradiso", który miał swoją premierę miał w 1968 roku. Akcja "Backbeat" rozgrywa się 8 lat wcześniej.
Od najlepszych
  • Od najnowszych
  • Od najlepszych