Sheryl Lee I

Sheryl Lynn Lee

8,5
5 929 ocen gry aktorskiej
Sheryl Lee I
Przepiękna, mądra, wrażliwa i utalentowana. Jej kariera nabrała rozmachu od spotkania Davida Lyncha i zagrania w jego serialu "Miasteczko Twin Peaks" (1990). Specjalnie dla niej, reżyser nakręcił film "Twin Peaks : Ogniu krocz za mną" (1992). W 1993 zagrała Astrid Kirchherr w "Backbeat". Aktorka czynnie działa w organizacji PETA i bierze udział w kampaniach na rzecz etycznego traktowania zwierząt. Została uwieczniona na plakatach PETY.
więcej

dane personalne:

wiek:

data urodzenia: 22 kwietnia 1967

miejsce urodzenia: Augsburg, RFN, (obecnie Niemcy)

wzrost: 166 cm

mąż Jesse Diamond (od 28.10.2000, rozwód), syn Elijah (ur. 02.05.2000)
Pierwotnie to ona miała zagrać rolę Mary Alice Young w serialu "Gotowe na wszystko". Wystąpiła nawet w odcinku pilotażowym, jednak ostatecznie producenci zrezygnowali z dalszej współpracy z aktorką. Jej miejsce zajęła Brenda Strong.
Jest członkinią organizacji PETA (People for the Ethical Treatment of Animals - Ludzie dla Etycznego Traktowania Zwierząt).
Proponowano jej rolę Carrie Bradshaw w serialu "Seks w wielkim mieście", jednak Lee nie była zainteresowana tym projektem. Ostatecznie angaż otrzymała Sarah Jessica Parker.
Od najlepszych
  • Od najnowszych
  • Od najlepszych

Z tego co jest opisane w ciekawostkach można wywnioskować, że nie miała zbytniego nosa do ról. Większość co odrzuciła z wymienionych były przecież hitami.

Sheryl Lee chyba już na zawsze pozostanie dla mnie Laurą Palmer.Z tą rolą najbardziej ją kojarzę i lubię.Pamiętam,że kiedy pierwszy raz oglądałem serial jako dziecko ,nie mogłem się nadziwić jak ktoś mógł zamordować taką śliczną dziewczynę.

Sheryl urodziła się żeby zagrać truposzkę u Lyncha zawiniętą w folię;) A tak poważnie: dla mnie najlepsza,kobieca (podwójna) rola w serialu. Jako Laura gra niewiele, głownie w czerwonym pokoju czy wspomnieniach np.Jamesa. Na szczęscie większe pole do popisu ma jako Maddy; zupelne przeciwieństwo swojej kuzynki. Choć...

więcej

jestem w trakcie drugiego sezonu Twin Peaks i mam pytanie czy nie grała ona w Przyjaciołach??
epizod z koleżanką Joego?/

To ona wcielila sie w role slynnej "denatki" z TWIN PEAKS.....Grala tam tez Maddy i juz w tej roli potwierdzala swój nieprzecietny talent.....Pelnie pokazala siew TWIN PEAKS - OGNIU KROCZ ZE MNA, wspaniale tam grala, z wielkim przejeciem.......Mozna ja zobaczyc tez w VAMPIRES J.Carpentera.......Szkoda ze nie gra w...

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones