Film

Gusarskaya ballada

1962 1 godz. 36 min.
6,7 44
oceny
6,7 10 44
40
chce zobaczyć
{"id":"102408","linkUrl":"/film/Ballada+huzarska-1962-102408","alt":"Ballada huzarska","imgUrl":"https://fwcdn.pl/fpo/24/08/102408/7570530.2.jpg"}
Ekranizacja sztuki Aleksandra Gładkowa „Dawne dzieje”. Lato 1812 roku. Do majątku majora w stanie spoczynku, Azarowa, przybywa porucznik Dmitrij Rżewski, zaręczony... więcej

Ten film nie ma jeszcze zarysu fabuły.
{"linkA":"/zostanwdomu?ref=promo_stayAtHomeA","linkB":"/zostanwdomu?ref=promo_stayAtHomeB"}

Ekranizacja sztuki Aleksandra Gładkowa „Dawne dzieje”. Lato 1812 roku. Do majątku majora w stanie spoczynku, Azarowa, przybywa porucznik Dmitrij Rżewski, zaręczony zaocznie z bratanicą majora, Aleksandrą. Nie jest zachwycony perspektywą spotkania z nieznaną narzeczoną, wyobrażając ją sobie jako pretensjonalną modnisię, z głową zajętąEkranizacja sztuki Aleksandra Gładkowa „Dawne dzieje”. Lato 1812 roku. Do majątku majora w stanie spoczynku, Azarowa, przybywa porucznik Dmitrij Rżewski, zaręczony zaocznie z bratanicą majora, Aleksandrą. Nie jest zachwycony perspektywą spotkania z nieznaną narzeczoną, wyobrażając ją sobie jako pretensjonalną modnisię, z głową zajętą strojami. Nie wie, że panna Aleksandra, zwana Szurką, wychowana przez dwóch wiarusów, stryja majora i jego ordynansa Iwana, doskonale trzyma się w siodle, umiejętnie włada szablą i celnie strzela.

studio
Mosfilm
data produkcji
1962
tytuł oryg.
Gusarskaya ballada
inne tytuły
Ballada huzarska Polska
Гусарская баллада ZSRR
Więcej...
Jurij Jakowlew w czasie kręcenia „Huzarskiej ballady” był już znanym aktorem, natomiast dla 22–letniej wówczas Łarisy Gołubkiny był to filmowy debiut, który przyniósł jej ogromną popularność.
Postać Szurki Azarowej wzorowana jest na autentycznej postaci Nadieżdy Durowej, kobiety, która w męskim przebraniu walczyła w wojskach Kutuzowa, w czasie wojny 1812 roku.
Dialogi w filmie napisane są wierszem.
Od najlepszych
 • Od najnowszych
 • Od najlepszych
 • Prawidłowy polski tytuł. "Ballada huzarska". Polska premiera kinowa w 1963 r,\. http://gapla.fn.org.pl/plakat/7820/balla da-huzarska.html

  • Film mojej młodości

   Ewako ocenił(a) film na 7

   Kilka dni temu obejrzałam ponownie pamiętając ,że wówczas mi się bardzo podobał.Dziś wrażenia są inne ale mimo to film ma swój niepowtarzalny klimat i cieszę się, że mogłam ponownie go przeżywać.

   • Genialny film!

    doliwaq ocenił(a) film na 9

    Nie lubię musicali i rosyjskich filmów ale ten film jest wspaniały,genialny,rewelacyjny i cudowny. Jak dla mnie 9/10 i dodaje do ulubionych.

    • kupie nz DVD