PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=94871}

Ballada o Jacku i Rose

The Ballad of Jack and Rose
6,6 3 130
ocen
6,6 10 1 3130
Ballada o Jacku i Rose
powrót do forum filmu Ballada o Jacku i Rose

Trudna decyzja

użytkownik usunięty

Film jak widać, nie przyjęty został gorąco, ale jakby nie patrzeć, nie jest wcale taki zły. Z początku zapowiadał się na świetny film. Ale generalnie mówiąc, faktycznie jest przeciętny. Trzeba przyznać, ten obraz ma dwa mocne atuty jakimi są: gra aktorska i reżyseria. Day-Lewis moim zdaniem zasłużył tą rolą na Oscara! A co do reżyserii to po prostu z początku było widać geniusz kobiecej ręki. Te ujęcia, urok, sceneria - coś pięknego. Nie mogłem oderwać wzroku, ale im dalej tym gorzej. To wina słabego scenariusza. Film jest nielogiczny i generalnie podobny do "Dolina Iluzji" z Nortonem. Mimo wszystko warto, chociażby dla Day-Lewisa.

ocenił(a) film na 6

Mam dokładnie ten sam dylemat. Day-Lewis jak zwykle nie zawiódł, zdjęcia nasycone barwami, wyraziste, Camilla Belle świetnie poradziła sobie z rolą zaborczej córeczki, ale... no właśnie-"ale". O czym właściwie jest ten film? Do jakich wniosków ma prowadzić? Moja ocena to w 95% zasługa Daniela Day-Lewisa.

nenya_89

No chyba to jest oczywiste - że raj na ziemi jest niemożliwy i szkodliwy i że czasem nasi rodzice muszą "umrzeć" (niekoniecznie dosłownie, oczywiście) żebyśmy mogli zacząć żyć normalnym życiem. Nie są to odkrywcze wnioski (niby dlaczego miały by być) ale na pewno uniwersalne i ponadczasowe. Dla mnie to chyba przede wszystkim film o dojrzewaniu (bolesnym) i przecinaniu pępowiny (głównej bohaterki).

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones