The Ballad of Jack and Rose

1 godz. 52 min.
6,6 3 034
oceny
6,6 10 3034
3 684
chce zobaczyć
{"type":"film","id":94871,"links":[{"id":"filmWhereToWatchTv","href":"/film/The+Ballad+of+Jack+and+Rose-2005-94871/tv","text":"W TV"}]}

Rebecca Miller, która zdobyła nagrodę główną jury festiwalu Sundance za film "Personal Velocity" nakręciła swój kolejny obraz. Jest to historia ojca i jego 16-letniej córki. Oboje mieszkają w opuszczonej komunie na wyspie przy północno-zachodnim brzegu Kanady. Mężczyzna chce uchronić córkę przez pułapkami współczesnego świata. Jednak gdy sprowadza do domu kochankę i jej dwóch synów, Rose przeżywa seksualne przebudzenie, które będzie miało tragiczne skutki dla całej rodziny.

Wzruszająca, ale też komiczna opowieść o dorosłości pokolenia dzieci kwiatów. Połowa lat 80-tych XX wieku, Jack (Daniel Day Lewis) wraz z 16-letnią córką Rose mieszkają na odludziu, gdzie przed laty mieściła się hippisowska komuna. Ojciec obsesyjnie chroni Rose od wpływów świata zewnętrznego. Do czasu, kiedy dowiaduje się, że jest śmiertelnie chory.

opis dystrybutora dvd

Rok 1986. Jack (<a href=http://www.filmweb.pl/Person?id=159>Daniel Day-Lewis</a>), był kiedyś hipisem. Dziś próbuje wcielać w życie dawne ideały. Żyje w małym domku na obrzeżach cywilizacji - z dala od jej zgiełku, blisko natury. Wychowuje samotnie dorastającą córkę Rose (<a href=http://www.filmweb.pl/Person?id=4745>Camilla Belle</a>). Ich ulubionym zajęciem jest wspólne czytanie książek. Ale takie życie nie może trwać wiecznie. Ktoś chce zbudować obok ich domu autostradę. Okazuje się, też że Jack jest ciężko chory. Mężczyzna próbuje córce przygotowywać się do samodzielnego życia, życia wśród ludzi. Sprowadza do ich domu kobietę - Kathleen (<a href=http://www.filmweb.pl/Person?id=2815>Catherine Keener</a>). Wraz z nią przyjeżdża jej dwóch synów i pojawia się elektryczność.

ron_whisky
opis użytkownika