PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=509}
7,4 29 259
ocen
7,4 10 1 29259
6,1 7
ocen krytyków
Bandyta
powrót do forum filmu Bandyta

Walnę prosto z mostu ;P
Czy ten film jest oparty na faktach? Babka z TVP coś tam przed filmem gadała, ale zanim podgłosiłem to nic nie usłyszałem ;p
Jakby ktoś mie powiedział...

KontoNieAktywne

watpie, choc moze natchnienie do napsiania scenatiusza bylo oparte na prawdziwych doswiadczeniach.

ocenił(a) film na 8
Amy_Winch

Nie zapamiętałem co powiedziała przed filmem 'babka' z Tv, ale przypuszczam, ze ten film mógł być oparty niewątpliwie na faktach autentycznych, a przynajmniej jego scenariusz. Bo sprawy przedstawione w tym filmie, najprawdopodobniej działy się w komunistycznej jeszcze Rumunii, pod rządami dyktatora Nicolae Ceaușescu. I takie wydarzenia były tam wtedy na porządku dziennym, oczywiście oficjalnie skrzętnie skrywane. Ale i dzisiaj przecież w różnych społeczeństwach /no, nie powiem, że też np. w Polsce czy Wielkiej Brytanii, Chinach, gdzieniegdzie w Rosji czy gdzie indziej - oczywiście nie powiem, bo wiadomo... "nie wypada", zresztą ja nic nie wiem ;) /.

ocenił(a) film na 8
komentarz

Ale ogólenie mogę powiedzieć, że film mi się podobał - jest dobry w swoim gatunku, w swoim rodzaju.

KontoNieAktywne

Wydaje mi się, że gdzieś słyszłam być może przed filmem, iż scenarisz filmu został zaispirowany zdjęciem, przedstawiającym małe dziecko pochodzące z Rumunii oraz dorosłego mężczyznę, który je trzymał.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones