Film

1997 1 godz. 30 min.
7,4 27 004
oceny
7,4 10 1 27004
12 420
chce zobaczyć
{"rate":6.0,"count":4}
{"id":"509","linkUrl":"/film/Bandyta-1997-509","alt":"Bandyta","imgUrl":"https://fwcdn.pl/fpo/05/09/509/7575329.2.jpg"}
Młody recydywista, dzięki nowatorskiemu brytyjskiemu programowi resocjalizacji, zostaje skierowany do pracy w rumuńskim szpitalu dla sierot.
#ZOSTAŃWDOMU
Sprawdź filmy, seriale i gry, które warto nadrobić

Początek lat 90. XX wieku. Brute (Til Schweiger) - pół Anglik, pół Polak, ciemny typ i recydywista, zostaje zesłany w ramach resocjalizacji do pracy w szpitalu dla sierot w Rumunii. Bliski kontakt z ciężko skrzywdzonymi przez los dziećmi staje się dla niego początkiem wewnętrznej odnowy. Wkrótce odkrywa, że wybrane dzieci są sprzedawanePoczątek lat 90. XX wieku. Brute (Til Schweiger) - pół Anglik, pół Polak, ciemny typ i recydywista, zostaje zesłany w ramach resocjalizacji do pracy w szpitalu dla sierot w Rumunii. Bliski kontakt z ciężko skrzywdzonymi przez los dziećmi staje się dla niego początkiem wewnętrznej odnowy. Wkrótce odkrywa, że wybrane dzieci są sprzedawane na Zachód. Uzyskane w ten sposób pieniądze rzekomo mają zapewnić godziwą egzystencję pozostałym pensjonariuszom szpitala. W rzeczywistości jednak służą znacznie mniej szlachetnym celom.

studio
Boje Buck Produktion / Canal+ Polska / Douek Productions / Więcej...
tytuł oryg.
Bandyta
inne tytuły
Bastard - Willkommen im Paradies
Brute
The Robber
Bastard
Więcej...
W filmie w rozbieranej scenie pokazała się Ida Jabłońska. Jest najmłodszą polską aktorką, która rozebrała się przed kamerą. Miała wówczas 12 lat.
Zdjęcia nakręcono w Warszawie, w Bieszczadach (Polska), Rumunii oraz w Wielkiej Brytanii.
Jest pierwszym polskim filmem z dźwiękiem Dolby Digital.
Młody, przystojny mężczyzna, Brut, nagminnie łamiący prawo, zostaje przymusowo skierowany do szpitala dla sierot w Rumunii, w celu resocjalizacji. Ma tam pracować przy ... więcej
zdaniem społeczności pomocna w: 78%
Po raz kolejny głównym bohaterem filmu Macieja Dejczera są dzieci. Wcześniej miało to miejsce w pięknej opowieści o dwóch chłopcach, którzy w wyszukany sposób przeprawili ... więcej
zdaniem społeczności pomocna w: 81%
Od najlepszych
  • Od najnowszych
  • Od najlepszych