PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=106376}

Batman - Początek

Batman Begins
7,6 362 013
ocen
7,6 10 1 362013
7,3 32
oceny krytyków
Batman Początek
powrót do forum filmu Batman - Początek

Ludzie miejcie litość! Cześć 1. to jedyna, która powinna kiedykolwiek powstać! Reszta to dno i to coraz głębsze z części na część... I piszę to, żeby nie było, że nie mam podstaw do oceniania - tak jak niektórzy to czynią. Co sequel to człowiek myśli "już gorzej się nie da" - a tu - NIESPODZIANKA!:) I to jest straszne. Polecam obejrzeć część pierwszą. Czemu? Bo ma KLIMAT???! (film może nie jest super rewelacyjny, ale na tle następców- wręcz wybitny!)

jukap

Taaa Batman - Forever; powinni zmienić tytuł na 'Never'. Nie wiem czemu ten szit w kółko leci w tv. Ostatnio znowu to puścili a ja znów obejrzałem i muszę przyznać, że za każdy razem jest bardziej gówniany. Ten film jest tak niesamowicie obciachowy i tandetny, że przebija go tylko Batman i Robin:) Pierwsza część zdecydowanie najlepsza, druga ujdzie, a pozostałe to równo chała jakich mało. Co do nowego filmu to rodzi się nadzieja, sam wybrany temat (początki Batmana) wskazuje na to, że może to być coś bardziej ambitnego. A jak nie to się trochę pośmiejemy... Jak to spitolą to zostanie już tylko Sin City :(

jukap

Morgan Freeman, Liam Neeson....ludzie po co wy występujecie w takiej szmirze....!!! To woła o pomstę do nieba!! Przecież kasa nie jest najważniejsza a poza tym to biedni chyba nie jesteście ;)

Pozdrawiam!!

użytkownik usunięty
quark

Morgan Freeman, Liam Neeson chcą zarobić i to dużo,
dlaczego mają dawać szanse innym.

użytkownik usunięty

Moim zdaniem nie warto zarabiać (nawet dużo) na takim gównie. Przecież to im zepsuje reputację! Freeman jest moim zdaniem bardzo dobrym aktorem i na pewno mógł wybrać lepszą ofertę. Niech bierze przykład z choćby Samuel'a L. Jackson'a - koleś ma wyrobiony własny styl, jest wysoko w wśród aktorów i odrzucił dośc niedawno dobrą (ze względu na zyski) ofertę zagrania w jakimś tam filmie z tymi amerykańskimi rap-ciulami (50-Cent'em i jeszcze jakimś dziwolągiem w obwisłych gaciach i łańcuchem n szyi) bo powiedział że oni najpierw powinni udowodnić że są dobrymi aktorami a później może z nimi zagrać. Panie Morgan - może pan na tym chujowo wypaść!!!

użytkownik usunięty
Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
ocenił(a) film na 10

Ludzie jak to czytam to sie zastanawiam czy wiekszosc z was to skonczyla podstawowke!!?? czy tez jakas ledwo zawodowke;)
1. Pierwsza czesc Batmana i druga to zdecydowanie najlepsze czesci Batmana. Wtedy rezyserem byl Burton który przedstawil dosc futurystyczny swiat taki jak w Komiksie. Jednak obsadzenie w roli Keatona bylo wielka pomylka. Ani to jakis gosc z wizerunkiem ani jakis umiesniony paker, na dodatek malo przystojny. Klimat obu czesci byl niesamowity jednak nie Batman(Keaton) powala na nogi a jego konkurenci!! czyli Jack Nicholson jako Joker, Danny De Vito jako Pingwin oraz Kobieta Kot Pfeifer. Stali sie oni legenda Kina i nikogo innego nie wyobrazam sobie jako ich dublerow. Moze jeszcze Nygma grany przez Jima Carey zrobil swoja dobra robote. Co do Batmanow nie mielismy wielkiego szczesci maly Keaton, Cukierkowaty Kilmer a Clooney powinien chyba wystepowac ale w balecie!!!
2. Obsada Batman Begins jest imponujaca Liam Nesson, Freeman, Bale! a przede wszystkim za Kamera Nolan!!- Pamietacie Memento?! to naprawde ambitne kino amerykanskie! film nie bedzie raczej bardzo komercyjny!
3. Bale aktor bardzo zdolny ostatni gral w Mechaniku dla ktorego schudl 30 kg!!!!!! na dodatek ma dobra twarz oraz posture! w uniformie wyglada calkiem calkiem:)
4. jedyne co irytuje to Batmobil jednak wczesniejsze wersje bardziej przypominaly niefunkcjonalny czolg! a tu duza zmiana moze chciano zeby pojazd byl wielofunkcyjny a nie zostal identycznie pokazany jak Karawan z 1 czesci
5. mam nadzieje ze film nie zostanie skopany i bedzie sie milo ogladalo!
6. Co do zwiastunu to ile to ja ogladalem zwiastunow ktore byly lepsze niz film. Radze sie zastanowic bo sam zwiastun jest tylko proba pokazania tego co moze byc na filmie! a nawet dobrze ze nie pokazuje on duzo! przynajmniej teraz bede czekal z niecierpliwoscia na nowa odslone BATMANA
POZDRAWIAM WSZYSTKICH

ocenił(a) film na 8
Thedues

Zgadzam sie w 100%. Nie mozna oceniac filmu po obejrzeniu paru sekund trailera. Obsada b dobra i dobry reżyser. Myślę że bedzie dobrze. Jeszcze bedziedzie przepraszac za te wasze "błyskotliwe" uwagi;)

użytkownik usunięty

Szkoda że Samuel nie odrzucił XXX 2 i S.W.A.T.
niech tam se gra w Gwiezdnych Wojnach ale film S.W.A.T. to była porażma, XXX 2 to na pewno będzie gniot
1000 razy gorszy od pierwszej części,
zastąpili Vina Diesela jescze gorszym aktorem Ice Cubem.
W Batman-Początek jest Ra's Al Ghul (Ken Watanabe)
ciekawe czy w następnych częściach wprowadzą Bane'a
(tym razem inteligentnego jak w komiksach),
Jeana Paula Valley i Carltona Lehaha.
Podobno w Batman-Początek 2 ma być Joker.

jukap

Wreszcie jacys normalni ludzie. Przejechali się wszyscy po filmie a nawet go nie widzieli. Całkowicie sie zgadzam z ostatnimi postami. Ten kto napisał, że tylko pierwsza część była dobra to chyba ma pomroczność jasną. Obie nakręcił Burton, obie są super zagrane a w drugiej jest jescze bardziej przygniatający klimat niż w pierwszej. Między innymi dlatego wytwórnia nie dała Burtonowi kręcić więcej Batmanów, bo uznała że się nie nadają dla młodszych widzów (dajmy na to obleśny Pingwin). Albo podszyte erotyką i sadomasochistycznymi skłonnościami kontakty Batmana z Kobietą kotem (rewelacyjna Pfeiffer). Co do dwóch następnych to nie ma oczym mówić, może poza kreacjami Careya i Tommy'ego Lee Jones'a. A po Początku Batmana już widać, że nie będzie taką szmirą. Nie mówię, że dorówna dwóm pierwszym Batmanom, ale na pewno będzie o kilka klas lepszy niż dwa ostatnie.

masc

Szczerze mówiąc to ja nie wiem co Ty masz do "Powrotu Batmana" - Film ten rpzewyższa pierwszą część pod każdym względem. Klimat, dialogi, akcja, bohaterowie, obsada - WSZYSTKO :)
Pierwsza część oczywiście też wspaniała, ale druga rządziła, rządi i rządzić będzie.
Też jestem na nie z tymi dalszymi cześciami.

ocenił(a) film na 6
Albertino

Popieram. Dla mnie również druga część Batmana była znacznie lepsza od części pierwszej ( też świetnej rzecz jasna ). Tim Burton odwalił kawał dobrej roboty i stworzył wspaniały klimat gotyckiego Gotham City ( ehhh, na zwiastunie miasto wygląda teraz zbyt "normalnie" , jak dla mnie ;) ). Co do części najnowszej, to wszystko ładnie, pięknie - niezła obsada, podobnie jak reżyser. Martwi mnie tylko pan David S. Goyer odpowiedzialny za scenariusz. Ostatnio nie jest w zbyt dobrej kondycji - to on jest odpowiedzialny za szmirę jaką był Blade Trinity. Ale pożyjemy, zobaczymy. Może coś jednak z tego wyjdzie.

użytkownik usunięty
Enkil

Zgadzam się z tą wypowiedzią. Pierwsze dwa Batany były rewelacyjne, kolejny dość marny, a ostatni? Szkoda gadać... Jeśli chodzi o Batman Begins to również i mnie martwi nazwisko David'a S. Goyer'a jako scenarzysty... Jeśli popisze sie tak samo jak w Blede: Trinity to niestety Bataman przepadnie. Pożyjemy, zobaczymy.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones