PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=626318}

Batman

The Batman
7,4 107 685
ocen
7,4 10 1 107685
7,4 53
oceny krytyków
Batman
powrót do forum filmu Batman

Takie kino lubię. Cały film ma powolne tempo i opiera się raczej na prowadzeniu śledztwa, na mozolnym łączeniu poszlak i przesłuchiwaniu podejrzanych przez duet Gordon-Wayne, niż na nieustającej akcji. Batman to nie facet w lateksie brykający po dachach Gotham City, tylko zmęczony życiem odludek. Jak leje oprychów to robi to niemal w stylu bójki ulicznej, sam też zbierając przy okazji razy. Jak goni pingwina batmobilem to robi to bez akompaniamentu efektownych kraks i wybuchów. A na koniec zakasuje rękawy i w zespół ze strażakami i policją, umorsany pyłem, pomaga ewakuować ludzi z pobojowiska. I przyczepiłbym się kilku drobiazgów, a jakże. Po co ta rzewna muzyczka przy okazji każdej sceny z kobietą-kotem. Po co takie banały, jak znak zapytania na kawusi pana-zagadki (kazał bariście sobie taki zrobić, czy co?). Po co te standardowe (już dosłownie do wyrzygu) wycinki z gazet robiące za tapetę w siedlisku głównego antagonisty. Ale to szczegóły, na które co prawda zwróciłem uwagę, ale nie zepsuły mi one niekłamanej frajdy z seansu. Obawiałem się dziwnych decyzji castingowych, ale Pattinson dał radę a Farrell był po prostu świetny.
Zawsze byłem fanem dwóch pierwszych filmów w reżyserii Burtona, pasował mi ten lekko surrealistyczny klimat i uważałem je za najlepsze. Nolan był ok, ale jakoś mnie nie powalił na kolana. O pozostałych dwóch nawet nie będę wspominał. A teraz chyba "The Batman" wysunął się na prowadzenie w moim prywatnym rankingu filmów o człowieku-nietoperzu. Film po prostu trafił w mój gust. Polecam

ocenił(a) film na 8
atique

Wspaniałe detektywistyczne cyberpunkowe noir w klimatach dawnego "Siedem". Obejrzałem z przyjemnością. Czekam teraz na DVD a potem na drugą część, bo przecież musi być.

ocenił(a) film na 8
atique

Zgadzam się. Dodam tylko, że warto go obejrzeć w kinie, a jeżeli już w domu, to na dobrym sprzęcie, oczywiście 2160p plus odpowiednie udźwiękowienie.
W tej produkcji efekty audio i wizualne odgrywają ważną rolę, można się w nich przyjemnie zatracić, a fabuła w sumie pełni rolę drugoplanową.
Nie zapominajmy, że film to przecież takie malowane obrazy.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones