PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=626318}

Batman

The Batman
7,4 107 685
ocen
7,4 10 1 107685
7,4 53
oceny krytyków
Batman
powrót do forum filmu Batman

Jak dla mnie ten film tylko potwierdza śmierć uniwersum DC. Już nic w tym uniwersum nie pozostało do oglądania. Wszystkich ciekawych superbohaterów albo zdekonstruowano i obrzydzono, albo bezceremonialnie zrezygnowano z nich. Bo tak.

Najlepszy film o Batmanie? Jaja sobie wszyscy robią. Jak dla mnie to jest NAJGORSZY film o Batmanie. Zrobiono wszystko co możliwe, żeby obrzydzić każdy możliwy aspekt Bruce'a Wayne'a. Z Marthy Wayne zrobiono wariatkę. Z Thomasa Wayne'a - współpracownika mafii. Szczególna pozycja rodziny Wayne'ów w Gotham nie istnieje. Thomas Wayne po prostu zginął bo jednemu z mafiozów tak było wygodnie i żadnej tajemnicy tutaj nie ma. Cały sens istnienia Batmana w jednej chwili idzie się jebać. Batman niczym się w tym filmie nie różni od mafiozów - oni się mszczą i on się mści, oni za nic mają prawo i on też. Dokładnie tak, główną motywacją Batmana w tym filmie jest ZEMSTA.

Sam Bruce też rozczarowuje. Zblazowany, pozbawiony motywacji chłopczyk, który nigdy nie przestał płakać po swoich rodzicach. I gdyby nie zemsta, nawet nie ruszyłby się z domu. Nie zajmuje się sprawami rodzinnymi. Nie widać po nim żadnego szczególnego geniuszu. Nawet walczy mocno tak sobie. Batman z trylogii Mroczny Rycerz przeszedłby po tej wersji i nawet by tego nie zauważył. A przecież cały czar Batmana polega na tym, że on jest geniuszem i ideałem w każdym możliwym aspekcie. Inaczej nie mógłby być Batmanem. Zostałby zabity na długo zanim ktoś by się nim specjalnie przejął.

Do tego wszystkiego Catwoman rzucająca od niechcenia feministycznymi sloganami o "uprzywilejowanych białych". Rzyg. Bardziej prostacko już się propgandy do filmu wsadzić nie dało?

Daję sobie spokój z każdym następnym Batmanem z Pattisonem w roli głównej. Filmowe uniwersum DC niniejszym jak dla mnie przestaje kompletnie istnieć. Zresztą z MCU wcale nie jest lepiej, niestety.

rip LunarBird CLH

Zgadzam się w całości.


DC jest martwe, a ten film tylko to udowadnia

ocenił(a) film na 3
Marnexx

Zresztą Pattison to dla mnie mierny aktor. Ta rola to udowadnia.

Bruce Wayne? Jaki curva Bruce Wayne? Gdzie on niby w tym filmie jest? Bo ja tam widzę DOSŁOWNIE Edwarda Cullena ze "Zmierzchu" ubranego w strój Batmana i pozbawionego wampirzych mocy. Zachowanie postaci jest identyczne. Ton głosu jest identyczny. Depresyjność postaci identyczna.

Jaki talent i jakie aktorstwo?

ocenił(a) film na 5
rip LunarBird CLH

Nie widziałem wielu filmów z Pattisonem, Zmierzch widziałem z 10 lat temu, ale naczytałem się, jaki on od tamtego filmu zrobił wielki aktorski progres...no niestety po tym filmie w ogóle tego nie widać, zgodzę się, że gra to samo, co w tamtym filmie.

Poza tym film bardzo średni.

rip LunarBird CLH

Zgodzę się tu. Bruce Wayne delikatnie mówiąc nie istnieje, choć uchodzi to za mocna opinie, a raczej fakt, bo naprawdę go nie ma.

ocenił(a) film na 6
rip LunarBird CLH

Zgodzę się ze wszystkim, trafne spostrzeżenia. Najgorsze jest to że początek filmu daje nadzieję na jakąś ciekawą, mroczną i inną wizję Batmana, po czym zaczyna się farsa i pozostaje wielkie rozczarowanie. Pattinson jako tako wygląda w masce, każda jego scena jako Bruce jest miałka i bez wyrazu. Wygląda jak karykatura pingwina z serialu "Gotham". Selina była tutaj zupełnie zbędną zapchajdziurą a wciśnięcie Jokera desperackim i oczywistym haczykiem na widza. To co zrobili z rodziną Wayne'ów pozostawiam bez komentarza.

ocenił(a) film na 10
rip LunarBird CLH

wow, ale ty jesteś tępy, bez obrazy, stwierdzam fakt ale 90% z tego co napisałeś nie ma najmniejszego sensu. wiesz w ogóle kim jest batman? bo z tego co widzę masz małe pojęcie na temat
tej postaci

ocenił(a) film na 3
Latarnia_Morska_2

Wow, ale ty jesteś tępy, bez obrazy, stwierdzam fakt. 90% z tego co napisałeś nie ma najmniejszego sensu. Wiesz w ogóle co się dzieje obecnie i jakie są trendy w Hollywood? Bo z tego co widzę masz małe pojęcie na temat.

ocenił(a) film na 10
rip LunarBird CLH

Film rozwleczony i przekombinowany jak 3 godzinne expose expose Tuska w 2007r. Tzw. Przerost formy nad treścią!!

rip LunarBird CLH

Dokładnie,udał się jak ten pudel co gra Iron Fista.
Może ten klimat zasługuje na plus,ale reszta..
Kobieta kot?proszę..Pani Michelle Pfeiffer pewnie oglądając swoją rolę pewnie dostała boleści..

Kryminalne zagadki Ghotam

rip LunarBird CLH

Czyli nie jestem walnięty. U mnie w domu filmem zachwyceni, a jedynym argumentem jest to, że podobałby mi się, gdybym nie porównywał do tego co było wcześniej. (mam na myśli inne produkcje).

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones