PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=459688}
7,3 4 135
ocen
7,3 10 1 4135
Battlestar Galactica: Razor
powrót do forum filmu Battlestar Galactica: Razor

Kiedy mam zobaczyc?

ocenił(a) film na 8

Od niedawna wkręciłem się w BSG. Widzialem juz mini series,sezon 1 i kończe juz drugi. Powiedzcie mi , kiedy powinienem zobaczyc Razora, aby jakoś nie zniszczyć chronologi. Z góry dzięki za pomoc.

Denis

najlepiej po 3 sezonie, wyczujesz wtedy wszystkie smaczki i narobisz sobie smaku na 4 sezon :)

Zaś sama akcja toczy się w 2 sezonie i jest poprzeplatana wspomnieniami, np. ataku na stocznie/doki floty kolonialnej, w której Pegasus cudem uszedł, 1-sza wojna z Cylonami itp.

ocenił(a) film na 10
Denis

Kolejność oglądania odcinków, dokumentów i "specjali": http://forum.gwrota.com/index.php?showtopic=13707

Denis

Ja obejrzałam dopiero po 3 sezonie (wtedy powstał) i trochę żałuję. Najlepiej go zobaczyć po 17 odcinku drugiego sezonu.

Rhaane

Skoro kończysz już 2 sezon to możesz śmiało go teraz obejrzeć. Chociaż ja obejrzałem dopiero po 3 sezonie.

ocenił(a) film na 6
Rhaane

Co za bzdury żeby oglądać to wcześniej niż po skończeniu 3 sezonu.

Przecież tam są SPOJLERY co do tożsamości innych Cylonów.

ocenił(a) film na 6
Dude_

Mój błąd bo obejrzałem "Plan" zamiast "Razora" (facepalm)

ocenił(a) film na 8
Denis

Achutng Achtung. Leci od dzisiaj na AXN(19.00) - piszę, że to BSG 4, ale skoro jest Shaw i flashbacki, to musi być Razor :)

ocenił(a) film na 8
Denis

Proponuję taką kolejność

- Battlestar Galactica (2 odcinkowy miniserial)
- Battlestar Galactica (sezony 1 - 2)
- Battlestar Galactica: The Resistance (webisodes)
- Battlestar Galactica (sezon 3)
- Battlestar Galactica: Razor Flashbacks (webisodes)
- Battlestar Galactica: Razor (film)
- Battlestar Galactica (sezon 4: epizody 1-10)
- Battlestar Galactica: The Face of the Enemy (webisobes)
- Battlestar Galactica (sezon 4: epizody 11-20)
- Battlestar Galactica. Plan
- Caprica
- Battlestar Galactica: Blood & Chrom

ocenił(a) film na 3
Denis

Najlepiej w ogole nie ogladac, bo film jest bardzo slaby. A jak juz musisz to pamietaj o chronologii zdarzen.

Jezeli zaczales ogladac serial to dobrnij do drugiego sezonu, do momentu, gdy

Uwaga: SPOILER

Lee Adama zostaje komandorem i dowodca Pegaza. To jest idealny moment na obejrzenie Razora. Jezeli obejrzysz go po trzecim sezonie, zanudzisz sie na smierc. Tylko koncowka filmu wniesie cos nowego - powiedzmy - "przeslanie". Liczne retrospekcje, zreszta opisujace zdarzenia, o ktorych sie w 2 sezonie zdazyles dowiedziec, beda dla Ciebie nuzace. Ogladanie Razora po 3 sezonie to jak obejrzenie przydlugiego zagubionego odcinka w niewlasciwej kolejnosci, bez zachowania chronologii.

ocenił(a) film na 8
per333

Absolutnie się nie zgadzam, film najlepiej obejrzeć po sezonie trzecim. Po pierwsze - małe przypomnienie sobie fabuły z sezonu 2 nie zaszkodzi, a po drugie - jest jeden jedyny motyw (zresztą najważniejszy w całym filmie), który przemawia za obejrzeniem go po sezonie trzecim a mianowiecie

Uwaga mini-spoiler

Kwestia Kary Thrace i przepowiedni Hybrydy. Po drugim sezonie to wydaje się strasznie abstrakcyjne i nie da się tego zrozumieć, po trzecim zaczynasz rozkminiać porządnie te wątki.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones