PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=556376}
7,3 14 821
ocen
7,3 10 1 14821
7,4 10
ocen krytyków
Beasts of No Nation
powrót do forum filmu Beasts of No Nation

Nie są ważne powody emigracji ale POWODY WOJNY TAM! Kto dostarcza tam broń, kto zgarnia kasę, gdzie ląduje pomoc humanitarna, jak to jest z AjDS i EBOLjĄ? Film POMIJA większość najważniejszych pytań.

Wa770

Film jest na podstawie książki, która (w skrócie) przedstawia obraz wojny widzianej oczami dziecka. Nie widziałam filmu, więc może nie powinnam się wypowiadać, ale za to czytałam powieść (myślę, że reżyser nie zmienił znacząco treści) i tam nie ma tych wątków, które ty chciałbyś zobaczyć. Nie ma odpowiedzi na pytania kto i dlaczego, tylko narracja Agu co odczuwa, jak stara się zrozumieć co się wokół niego dzieje i jak próbuje przetrwać podczas tego piekła. Co do samej recenzji filmwebu to zgadzam się, że autor trochę popłynął na końcu.

ocenił(a) film na 8
evigt

Dzięki. Oczywiście trochę na siłę wsadzam pod filmem wątek dotyczący recki.

ŻYCZĘ w takim razie filmwebowiczom, żeby film skłonił ich, taką mam wielką nadzieję, do ww. przemyśleń.

ocenił(a) film na 9
Wa770

Nie pokażesz wszystkich problemów trzeciego świata w jednym filmie... Tutaj twórcy zdecydowali się pokazać rzeczywistość wojenną w krajach środkowej Afryki. Niestety problemy Afryki są bardzo trudne i złożone, ale też bardzo mocno osadzone w historii. W mojej ocenie - niestety nierozwiązywalne z zewnątrz.

ocenił(a) film na 7
Wa770

Film też nie odpowiada na pytania skąd przychodzimy i dokąd zmierzamy. Litości...

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones