PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=866220}
7,1 17 261
ocen
7,1 10 1 17261
6,3 44
oceny krytyków
Belfast
powrót do forum filmu Belfast

mdły film

ocenił(a) film na 5

Sentymentalny i naiwny ten film. Choćby to, że główni bohaterowie, małżeństwo z klasy robotniczej, mówi do siebie tak romantycznie, uczuciowo, że ta sztuczność jest irytująca. Myślałem, że konflikt w Irlandii Północnej będzie pokazany tu bardziej na serio.

ocenił(a) film na 9
Steinbeck

Bo małżeństwo z klasy robotniczej to pewnie co drugie słowo używa wulgaryzmu i nie potrafi sklecić zdania? Ludzie z klasy robotniczej nie mogą być romantyczni? Nie oceniajmy ludzi poprzez najbardziej prostackie stereotypy.

ocenił(a) film na 10
Steinbeck

romantycznie? ja odniosłem wrażenie, że się ciągle kłócą i krzyczą

ocenił(a) film na 7
pinang

Kłócili się w środku filmu, ogólnie normalnie rozmawiali. A romantycznie było na początku i na końcu gdy tańczyli m.in. jak Fred i Ginger

ocenił(a) film na 7
killerbob

Ja odniosłam wrazenie, ze rozmowy miedzy nimi były czesto dosc napiete.

ocenił(a) film na 8
Steinbeck

To opowieść z perspektywy dziecka. Nie wszystko musi być tak jak było. To nie jest historyczny film, ale wspomnienia. Wiele rzeczy może być wygładzonych, tak jak niektóre mogą być wyolbrzymione. np. kazanie, które zapamiętał chłopiec. Takich obrazów epatujących dramatami jest na pęczki. Reżyser opowiedział swoją historię z wielkim wyczuciem i uczuciem. Poza tym, czy bieda musi się kojarzyć się z patologią.

ocenił(a) film na 7
piotrowy

Pięknie i mądrze napisane. Tonem i treścią wypowiedzi przedłużyłeś mi "powolne trawienie" tego filmu, z którym trudno mi się pożegnać. Póki co został we mnie i niech sobie tam siedzi; dobrze mi z tym. Pozdr!

ocenił(a) film na 8
piotrowy

Masz 100% racji. Ten film w bardzo ciekawy sposób pokazuje perspektywę dziecka, nawet dźwięk w dialogach jest jakoś tak dziwnie przetworzony, jakby głośniejszy niż powinien. Dużo jest takich sztuczek.

ocenił(a) film na 7
Steinbeck

A tam to normalne w Anglii czy Irlandii oni sie tak zachowuja I tyle mieszkam tu z 7 lat wiec potwierdzam! Film solidny!

ocenił(a) film na 7
Steinbeck

Jeśli chciałbyś zobaczyć trochę świata to pewne zdumiał byś się, że robotnik nie musi być mrukliwym bucem ze spuszczoną głową. Może mieć ciekawe zainteresowania i potrafić rozmawiać na poziomie.
Film w porządku choć sama historia bez szału.

Steinbeck

Pokażcie mi kobietę, która w zwykły dzień obiera ziemniaki na podwórku przed domem z nóżką założoną na nóżkę.

annamga

dodatkowo w butach na obcasach

ocenił(a) film na 8
annamga

Musielibyśmy się przenieść do Belfastu w latach sześćdziesiątych. Ale gdybyśmy się przenieśli w lata 70 na Śląsk to też zobaczyłabyś wiele różnych rzeczy, które wydały by ci się dziwne.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones