Odtwórz Zwiastun nr 1 (polski) 2:03
Film

2016 2 godz. 7 min.
6,4 885
ocen
6,4 10 1 885
2 420
chce zobaczyć
{"rate":6.0,"count":2}
{"id":"709510","linkUrl":"/film/Belgica-2016-709510","alt":"Belgica","imgUrl":"https://fwcdn.pl/fpo/95/10/709510/7738528.2.jpg"}
Dwaj bracia rozkręcają spelunę o nazwie Belgica. Szybko udaje się im dojść na sam szczyt.
{"userId":"1023444","thumbnail":"https://ssl-gfx.filmweb.pl/ph/95/10/709510/664650_1.2.jpg","title":"Arka Franka i Jo","link":"/reviews/recenzja-filmu-Belgica-19223","more":"Przeczytaj recenzje Filmwebu"}
Arka Franka i Jo
"Belgica" dobrze oddaje realia prowadzenia kultowego miejsca spotkań i sposób, w jaki marzenia powoli kruszą... ... czytaj więcej
#ZOSTAŃWDOMU
Sprawdź filmy, seriale i gry, które warto nadrobić
Belgica
Zwiastun nr 1 (polski) 2:03
Belgica
Zwiastun nr 1 (amerykański) 2:01
Belgica - Zwiastun Nr 1 (polski) Belgica - Zwiastun Nr 1 (polski)

Film opowiada historię dwóch braci: charyzmatycznego i wybuchowego Franka, męża, ojca i nieuleczalnego kobieciarza oraz jednookiego Jo, właściciela speluny o nazwie Belgica. Gdy Frankowi udaje się uczynić z baru modne miejsce dla miłośników dobrej muzyki, pięknych ludzi i rozpasanej rozrywki, bracia zostają partnerami w biznesie iFilm opowiada historię dwóch braci: charyzmatycznego i wybuchowego Franka, męża, ojca i nieuleczalnego kobieciarza oraz jednookiego Jo, właściciela speluny o nazwie Belgica. Gdy Frankowi udaje się uczynić z baru modne miejsce dla miłośników dobrej muzyki, pięknych ludzi i rozpasanej rozrywki, bracia zostają partnerami w biznesie i pracują nad jego rozwojem. Belgica szybko się rozrasta i wydaje się, że bohaterowie odkryli perfekcyjny przepis na sukces. Do momentu, gdy odkryją, że prowadzenie biznesu na tę skalę to coś o wiele bardziej skomplikowanego niż im się wydawało, a ich wzajemna relacja i życie prywatne mocno na tym cierpi. Precyzyjnie skonstruowana, opowiadana w szybkim tempie historia pokazuje braci na upajającej drodze na szczyt i następujące po niej upadek i wypalenie.

studio
Menuet Producties / Pyramide Productions / Topkapi Films
inne tytuły
Matthias Schoenaerts miał zagrać rolę Franka, jednak zrezygnował z powodu innych zobowiązań zawodowych. Ostatecznie angaż otrzymał Tom Vermeir.
Od najlepszych
 • Od najnowszych
 • Od najlepszych
 • Pytanie za sto punktów

  użytkownik usunięty

  Co to ku*wa za plakat?

 • 12 lipca: przedpremierowy pokaz w Szczecinie

  mj302 ocenił(a) film na 8

  W klubokawiarni Cafe Hormon w Szczecinie (ul. Monte Cassino 6) już 12 lipca o godz. 20 odbędzie się przedpremierowe spotkanie z filmem "Belgica", na które serdecznie zapraszam! Do zobaczenia. :)

  2
  • muzyka w filmie

   succi ocenił(a) film na 8

   Jestem po wczorajszym pokazie na festiwalu Nic się tu nie dzieje w Poznaniu urzeczony muzyką, może ktoś podesłać jakieś utwory z filmu?

  • Spojler. jak odbieracie zakończenie?

   Mala_29

   Uwaga Spoiler! Ten temat może zawierać treści zdradzające fabułę.

  • Gdzie obejrzeć?

   erykko

   Podobno dwa dni temu film miał swoją polską premierę. Czy wiadomo w jakiej sieci kin będzie dostępny? Tylko w studyjnych?

   Twórz z nami drugą największą bazę filmową na świecie! To proste! Wystarczy, że skorzystasz z plusika przy sekcji, do której chcesz dodać treść lub klikniesz w przycisk „Lista elementów do edycji”.