PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=128976}

Belladonna smutku

Kanashimi no Beradonna
7,6 1 474
oceny
7,6 10 1 1474
7,6 5
ocen krytyków
Belladonna smutku
powrót do forum filmu Belladonna smutku

Akwarelowy raj.

ocenił(a) film na 10

Jedna z najpiękniejszych annimacji jakie oglądałam - niesamowity, surrealistyczny klimatt i grafika na najwyższym poziomie. Szkoda że dzisiaj już mało kto eksperymentuje z formą jak w tym anime...

Aise

Wiesz, bywa, ale zważ na to, że "Belladonna..." jest dzieckiem swojej epoki, dzieckiem czasów hipisów, a to sporo tłumaczy taką różnorodność.
Chociaż fakt, szkoda, że teraz już nie trafiają sie prawie nigdy takie pozycje...

ocenił(a) film na 7
Aise

To fakt, wizualnie - prawdziwa uczta. Dawno nie widziałam czegoś równie pięknego. Szkoda tylko, że historia głupiutka i przesłanie nędzne.

ocenił(a) film na 9
m_aga

historia nie jest aż taka głupia, pokazuje los wielu kobiet w średniowieczu, a beladonna sprzeciwia się panującym obyczajom... przede wszystkim, widać w filmie swoisty bunt wobec wieków ciemnych, stąd też płonący krzyż na koniec. no i wolny seks - ale czego się spodziewać po obrazie przypominającym wizualnie trip po lsd.

użytkownik usunięty
m_aga

Przecież to jawna ekranizacja traktatu Micheleta, który głupiutkim bynajmniej nie jest.

ocenił(a) film na 8
m_aga

No właśnie przesłanie jest mocne.. tylko dość symboliczne i nieoczywiste. Bez znajomości dzieła Micheleta i bez pewnej świadomości można go nie zauważyć. Po pierwszym obejrzeniu czułam, że to coś głębszego, ale musiałam trochę o tym poczytać żeby zrozumieć pewne odniesienia. Na pewno sięgnę do pierwowzoru.

pachne_winem

Czy ktoś wie gdzie można obejrzeć/kupić? Muszę to zobaczyć, zwiastun jest taki piękny.

ocenił(a) film na 8
alles_stones

Oglądałam online, ale po angielsku. Da się znaleźć ale nie na polskich stronach http://solarmovie.net/watch/oxQmAgxn-belladonna-of-sadness.html

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones