PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=118693}
6,1 8 208
ocen
6,1 10 1 8208
Beowulf Droga do sprawiedliwości
powrót do forum filmu Beowulf - Droga do sprawiedliwości

dobry

użytkownik usunięty

Naprawdę dobry film.Może moja ocena nie jest obiektywna ponieważ gra tu Skarsgard jeden z moich ulubionych aktorów,ale cała reszta jest godna uwagi.Surowy, skandynawski pejzaż i niewymuszona ,naturalna gra aktorów sprawia,że mamy tu do czynienia z realistycznym rzetelnym kinem.Ale co kto lubi.Ja nie namawiam.jedynie sugeruje,iż w natłoku amerykańskiej papki tego rodzaju filmy są rodzynkami na cieście współczesnej kinematografii

ocenił(a) film na 8

dokładnie tak, jestem świeżo po filmie i mogę powiedzieć, że bardzo udany film, oszczędny w środkach ale jednocześnie naturalny w grze. Beowulf Zemeckisa jest bez porównania gorszy. Generalnie ja już przestaje trawić te Hollywodzkie papki, które są często gniotami bez pomysłu, klimatu. Niektóre historie z naszych ziem opowiadac powinni tylko Europejczycy, bo przecież czy ktoś z nas jest w stanie wyobrazić sobie ekranizację np "Imię Róży" z Ameryki...? Chyba nie

ocenił(a) film na 8
traveler

mi się bardzo podobał, wczułem się europejski klimat, ładne zdjęcia, a film toczy się własnym tempem i nie ma jakichś głupich efektów specjalnych, czego nienawidzę - np. jak jakiś stwór komputerowy biegnie i jest ewidentnie "rozmyty" żeby ukryć niedoróbki - np. te śmieszne wilki w zmierzchu 2

ocenił(a) film na 10
Druggist

Zgadza się - fakt faktem film odbiega od anglosaskiego oryginału (zdjęcia w górach Islandii, która nijak ma się do płaskiej Danii), ale za to fantastycznie przedstawiono klimat europejskiego wczesnego średniowiecza (znów - w filmie mamy IX-X wiek a oryginał toczy się w VI wieku). Ale te odejścia od oryginału wcale filmu nie zepsuły a wręcz przeciwnie.

ocenił(a) film na 7

masz rację

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones