Odtwórz Zwiastun nr 1 2:09
Film

2011 1 godz. 44 min.
6,2 5 693
oceny
6,2 10 1 5693
3 349
chce zobaczyć
7,0 5
ocen krytyków
{"rate":7.0,"count":5}
{"id":"594326","linkUrl":"/film/Bernie-2011-594326","alt":"Bernie","imgUrl":"https://ssl-gfx.filmweb.pl/po/43/26/594326/7438254.2.jpg"}
Uwielbiany przez mieszkańców miasteczka grabarz zaprzyjaźnia się z bogatą wdową. Wkrótce kobieta znika w niewyjaśnionych okolicznościach.
Bernie
Zwiastun nr 1 2:09
Bernie - Zwiastun Nr 1 Akcja filmu rozgrywa się w małym miasteczku Carthage w Teksasie. Tytułowy Bernie ([person=4343]Black[/person]) to właściciel zakładu pogrzebowego, który zaprzyjaźnił się z bogatą wdową ([person=194]Shirley MacLaine[/person]). Kiedy przypadkowo ją zabije, zrobi wszystko, by przekonać resztę społeczności, że wdowa żyje i ma się dobrze.  

W małym teksańskim miasteczku mieszka Bernie (Jack Black). Wszyscy go uwielbiają, jest wzorowym chrześcijaninem, dobrym sąsiadem i porządnym obywatelem. Pracuje jako grabarz i gdy zaprzyjaźnia się z wyjątkowo nieuprzejmą i dopiero co owdowiałą Marjorie (Shirley MacLaine), nikogo to nie dziwi. Spędzają razem każdą wolną chwilę, do czasu kiedy Marjorie znika w tajemniczych okolicznościach.

boxoffice
$9 206 470 w USA
budżet
$5 000 000
studio
Mandalay Vision (przedstawia) / Wind Dancer Productions (przedstawia) / Castle Rock Entertainment / Więcej...
inne tytuły
W filmie wystąpili prawdziwi mieszkańcy miasteczka Carthage w stanie Texas, którzy rzeczywiście znali Berniego Tiede i Marjorie Nugent. Ich wypowiedzi stanowią komentarz do przedstawianych w produkcji wydarzeń.
Zdjęcia kręcono w Austin, Bastrop, Georgetown, Lockhart, Carthage i Smithville (Teksas, USA).
Jack Black spotkał się z Berniem Tiede w więzieniu stanowym Telford. Zarówno Shirley MacLaine jak Jack Black korespondowali z Berniem Tiede mailowo.


Richard Linklater jest jednym z najbardziej niedocenianych twórców naszych czasów. W swoim dorobku ma niesamowicie zróżnicowane filmy, świetną ekranizację prozy Dicka i ... więcej
zdaniem społeczności pomocna w: 20%
Od najlepszych
 • Od najnowszych
 • Od najlepszych
 • Niesamowite jak napisy końcowe mogą podnieść znacznie odbiór i ocenę filmu.

  Jordan66

  Już miałem skazać ten film na podwójne dożywocie a tu proszę :D

  3
  • Ten film zasługuje na uwagę z powodu specyficznej narracji którą

   Rybnikers ocenił(a) film na

   uzupełniają ...świadkowie autentycznych wydarzeń. Ja się jeszcze z czymś takim nie spotkałem w żadnym filmie. A więc to jest na plus. Sama treść faktycznie nie należy do wyrafinowanych i jest łatwa do przewidzenia ale... gra głównego bohatera naprawdę ... więcej

  • ŚWIETNIE OPOWIEDZIANA HISTORIA

   KapitanHuk ocenił(a) film na

   Jack Black świetny, McConaughey- rewelacja, nie poznałem go :-p Shirley M.-klasa. Film nudny?? Ja się ubawiłem. Niezwykła historia. Polecam

   2
   • Dobry Black w dobrym filmie.

    CieplePapucie

    Dobre kino gdzieś na skrzyżowaniu lekkich Coenów z Robem Reinerem. I chyba najlepsza rola Blacka jaką widziałem. Plus świetna Shirley MacLaine.

    1
    • po prostu malina

     francislionel ocenił(a) film na

     kreacja Jack Blacka na miarę Charlie Chaplina. kocham Teksas:)

    Twórz z nami drugą największą bazę filmową na świecie! To proste! Wystarczy, że skorzystasz z plusika przy sekcji, do której chcesz dodać treść lub klikniesz w przycisk „Lista elementów do edycji”.