PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=611337}

Berserk: The Golden Age Arc I - The Egg of the King

Berserk Ōgon Jidai-hen I: Haō no Tamago
7,5 2 860
ocen
7,5 10 1 2860
Berserk Ōgon Jidai hen I: Haō no Tamago
powrót do forum filmu Berserk Ōgon Jidai-hen I: Haō no Tamago

Kinowa wersja popularnej mangi autorstwa Kentaro Miura - od razu się przyznam, że nie czytałem wcześniej komiksu, ani nawet nie oglądałem serialu anime, które mają swych wiernych wyznawców. Tym samym nie mogę się do nich odnieść. Traktowany jednak oddzielnie, pierwszy rozdział pełnometrażowego "Berserka" jawi się jako całkiem przyzwoita pozycja z rejonów fantasy: nieco efekciarska, miejscami może pretensjonalna, ale nieszkodliwa. Na plus na pewno należy zapisać dynamiczną akcję i "przejrzystą" kreskę. Bardzo tez podobało mi się kadrowanie, wzięte jakby wprost z kina aktorskiego: dzięki niemu sceny akcji mają odpowiedni rozmach i "epicki" oddech. Zobaczymy jak dalej...

Caligula

Nie lubię zbytnio anime ani mangi ,ale komiksową wersję musisz przeczytać. Sam dopiero zacząłem i juz tonę w tym oceanie rozpaczy i beznadziei. Serial byl zbyt optymistyczny ,ten film to pewnie moda na sukces w porównaniu z komiksem który jest mroczniejszy od hellraisera i swiata warhammera razem wziętych. Jest strasznie ,okrutnie, odrażająco ,smutno ,mrocznie ,przygnębiająco... Ten komiks gwałci czytelnika negatywnymi emocjami.

ocenił(a) film na 5
Ottiss14

Film się rozkręca - "zaliczyłem" ostatnio część trzecią i robi się naprawdę ciekawie oraz - jak to określiłeś - mrocznie. Plus spora dawka psychodeli. Zaczyna mi się naprawdę podobać, przypominają się młodzieńcze lata i "End of Evangelion"..

Caligula

No tak ,końcówka filmu i serialu jest dosyć mroczna i okrutna ,ale w komiksie te emocje są obecne niemal caly czas. Wiele cierpienia i okrucieństwa wycięto z ekranizacji. Np. SPOILER scenę gdy murzyn gwałci za zgodą "ojczyma" ,Gutsa gdy ten jest jeszcze dzieckiem. (dlatego wpadal we wscieklosc gdy ktos go dotykal). Albo scen z kazirodcza pedofilia w wykonaniu króla dla którego służył Griffith. Generalnie w komiksie wszystko jest bardziej spójne. Ma sie to poczucie ,ze bohaterowie faktycznie nie maja wplywu na swoje życie ,a bóg istnieje ,ale on i szatan to ta sama osoba.

ocenił(a) film na 5
Ottiss14

Hmm, to co piszesz, brzmi nader interesująco. Może, koniec końców, sięgnę po komiks, choć dawno nie miałem już do czynienia z mangą.

Caligula

Są aplikacje na smartphony umożliwiające oglądanie anime i inne do czytania mang. Są lepsze i gorsze wypróbuj kilka iwy ierz najlepsza.

ocenił(a) film na 8
Ottiss14

Tak dla formalności: Manga to inaczej komiks. Anime to serial animowany

Caligula

Czyli to jest to samo co anime tylko że w wersji filmowej? Ta sama treść?

ocenił(a) film na 8
Belsnizkel

Polecam przeczytać mangę ponieważ bardzo wiele ważnych wątków ominięto! Anime tak naprawdę kończy się w połowie mangi. Później naprawdę co to się dzieje niszczy psychikę. Może krwi, strachu, ostrej sieczki przeplata się ze świetnym humorem. Manga dalej nie jest zakończona gdyż autor zmaga się z problemami zdrowotnymi ( ostatnia aktualizacja bodajże czerwiec 2013 r.). Film jest streszczeniem anime, ale zdecydowanie lepiej zrobionym pod względem klimatu.
Podsumowanie:
Anime - streszczenie mangi, Film - streszczenie anime.

beerman100

Nie no anime pokrywa znacznie mniej niż połowę mangi.

ocenił(a) film na 7
Ottiss14

Do tego wyszły nowe rozdziały ostatnio.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones