PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=36992}

Bestia

The Beast of War
7,4 3 332
oceny
7,4 10 1 3332
Bestia
powrót do forum filmu Bestia

mam uczucie ,że trochę zapomniany i przeszedł bez echa.Nawet teraz ciężko
go jakikolwiek TV zobaczyć choć spełnia kryteria polityczne czyli wredni
i źli Rosjanie.Na przykład taka produkcja jak Wróg u Bram to co pół roku leci a jak dla mnie jest gorszym filmem.
Bardzo dobra historia , świetne zdjęcia i muzyka postać radzieckiego
dowódcy Daskala. Afgańczycy tak do końca tez nie są pokazani jaka chodzące ideały.Pod względem technicznym amerykanie postarali się , opisy w czołgu są po rosyjski cyrylicą byłem mile zaskoczony.
Można się czepiać detali ale warto ren film zobaczyć

Sepp06

Opisy w czołgu są po rosyjsku, bo to oryginalny radziecki T- 55.

użytkownik usunięty
Sepp06

W latach 90-tych kilka razy leciał na Polsacie.

ocenił(a) film na 9
Sepp06

Ja go widziałem właśnie w TV. Dobry i mocny film.

ocenił(a) film na 6
muratm

Czy w tym filmie była scena, w której powolutku rozjeżdżają Afgańczyka czołgiem, zaczynając od stóp?

ocenił(a) film na 9
aklekot

Tak zaraz na początku filmu jak dewastują wioskę.

ocenił(a) film na 6
Sepp06

Dzięki, tak mi się kojarzyło, że już go widziałem.

użytkownik usunięty
Sepp06

To bardzo dobry film. Kiedy oglądałem go po raz pierwszy na VHS, nikt nie przypuszczał, że Afganistan może stać się jednym z problemów NATO. Ironia historii.

ocenił(a) film na 7
Sepp06

Oglądałem go po raz drugi po kilkunastu latach ,mam porównanie z 9 kompanią ,oba filmy zrobiły na mnie wrażenie ,zwłaszcza gdy na żywo można się przekonać ,że wojna w Afganistanie nigdy praktycznie się nie kończy.Tylko ci 'żli' i 'dobrzy ' się zmieniają ,w zależności niestety od polityki Stanów . Aha ,wracając jeszcze do 9 komp... ,twarze ,mimika ,gesty- tak się zachowują rosjanie , zachodni aktorzy nie są w stanie w 'Bestii' tego podrobić , może trochę młody Baldwin .

ocenił(a) film na 10
jjarek_filmweb

Słyszałem o agresywności Rosjan, co w "Bestii" było zgodne z prawdą. Natomiast po obejrzeniu "9 kompanii" (widziałem go w liceum) byłem zaskoczony, że także ostatnia faza wojny była wyniszczająca. Nie wiedziałem, że Rosjanie mieli aż tak przechlapane w starciu z dozbrajanymi przez Zachód islamskimi bojownikami.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones