PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=36992}

Bestia

The Beast of War
7,4 3 332
oceny
7,4 10 1 3332
Bestia
powrót do forum filmu Bestia

W filmie pokazano chyba wszystkie możliwości bojowe tego doskonałego radzieckiego sprzętu. A tak na serio to świetny film, należy do moich ulubionych. Polecam każdemu.

użytkownik usunięty
Marcuss

to nie był T-72!!
jak nie wierzysz to spójż do jakiejś dobrej książki.ale wątpie czy w bibliotekach takie są!!!!

ocenił(a) film na 10

Prawdę mówiąc..
nie pamiętam dzisiaj jak dokładnie wyglądał czołg z filmu, wówczas tak mi się wydawało, ale co to było wg Ciebie w takim razie?

użytkownik usunięty
Marcuss

T-54
to zdaje się T-54, załoga jest wywoływana w ten sposób na początku filmu... Czołg chyba nawet autentyczny... chociaż..., żeby jeszcze ten śmigłowiec przypominał radziecki i gadki po rusku - miód...

użytkownik usunięty

faktycznie
Nie pamiętam dobrze, wydawało mi się niegdyś, że to T-72, już mi ktoś zwrócił uagę, że tak raczej nie było- muszę jeszcze raz obejrzeć ten film :-)

użytkownik usunięty

Tak to był T-54, ruskie czołkgi T-56, T72 polski TWARDY wszystki podobnie wygladaja na pierwszy rzut oka wsiorawno a jednak te T-54, były najbardziej zacofane technologicznie, polecam zajrzeć do czołgu
T-72 i wcale nie jest on taki zacofany i mysle ze ten co ten temat napisał niema pojecia wogóle o sprzecie wojskowym i tylko mysli ze ruscy to sa gdzies w okolicy murzynów z technologia!!

użytkownik usunięty

Dla mnie czolgi to przeżytek. Istnieje tyle rakiet ppanc., że zastosowanie czołgów na współczesnym polu walki jest zastanawiające. A propos filmu to najbardziej podobała mi się scena jak do czołgu wrzucili koktajl mołotowa.

użytkownik usunięty

Wystarczy sprawdzic gdzie i kiedy film krecono. W Izraelu w 88 roku, a to oznacza, ze uzyto dla potrzeb filmu izraelskiej wersji T 55 z NATOwska armatą 105 mm (widac to na pierwszy rzut oka po umiejscowieniu eżektora). Z wiadomych względów nie można bylo użyc oryginalnych 54 i 55. Natomiast prawdą jest ze rosjanie testowli w Afganistanie taktyczny radar dla załogi czołgu. (Tak jak na filmie - nie sprawdził się)

Marcuss

Przecież to jet czołg T-62 przeznaczony do Afganistanu.

bimber100

Jest to prawdopodobnie oryginalny rosyjski T-55, tyle tylko, że przerobiony przez Izraelczyków.

mipal_2

to jest t-62 izraelski zdobyczny

ocenił(a) film na 8
Marcuss

To był T62. bez dwóch zdań.

LeoRex

Czołg, który wykorzystano w filmie jako tytułową "Bestię" to tak naprawdę zmodyfikowana wersja rosyjskiego T-55 przez Izrael, oznaczony jako Ti-67. Ti-67 wyposażony był w działo główne 105 mm w miejsce oryginalnego 100 mm (kaliber działa był przyczyną mylenia tego czołgu z T-62).
Na 100% bo pamiętam jak dziś, że podczas oglądania tego filmu z kumplami w akademiku wybuchła ostra dyskusja co to za czołg, więc postanowiliśmy to sprawdzić.. Dodałem nawet tą informację do ciekawostek.

ocenił(a) film na 8
przemr22

T-55z armatą 105 mm i bez dyskusji !!!

mati8482

no tak t-55 z armatą 105mm, odkrywco:) oznaczony jako ti-67 przez izrael

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones