film

Bestia

The Beast
1996
3h 3m
6,6 465
ocen
6,6 10 1 465
Grupa ludzi poluje na olbrzymią kałamarnicę, która terroryzuje nadmorskie miasteczko Graves Point. Zobacz pełny opis
Bestia zobacz gdzie obejrzeć online

reżyseria

scenariusz

gatunek

produkcja

premiera

nagrody

Porucznik Kathryn Marcus (Karen Sillas) znajduje u wybrzeży Graves Point Island pustą łódź ratunkową. Wezwani do obejrzenia śladów biegli są zdania, że tragedię spowodowała olbrzymia kałamarnica. Zaniepokojeni tym właściciele okolicznych pensjonatów zlecają zabicie potwora. Okazuje się jednak, że wyłowione z wody zwierzę, ważące pół tony,Porucznik Kathryn Marcus (Karen Sillas) znajduje u wybrzeży Graves Point Island pustą łódź ratunkową. Wezwani do obejrzenia śladów biegli są zdania, że tragedię spowodowała olbrzymia kałamarnica. Zaniepokojeni tym właściciele okolicznych pensjonatów zlecają zabicie potwora. Okazuje się jednak, że wyłowione z wody zwierzę, ważące pół tony, ma zaledwie trzy miesiące. Pracownicy chrony wybrzeża decydują się zejść pod wodę w miejscu, w którym zwierzę żerowało. Kathryn oraz lokalny rybak, Whip Dalton (William Petersen), z pokładu statku bezradnie obserwują, jak podwodny pojazd zostaje zmiażdżony przez morskiego potwora. Kolejna próba również kończy się katastrofą - bestia zatapia łódź i jedynie Mike'owi (Sterling Macer Jr.), przyjacielowi Whipa, udaje się ujść życiem.

na podstawie
Peter Benchley (powieść)
studio
Dan Wigutow Productions / MCA Television Entertainment (MTE) / Michael R. Joyce Productions
tytuł oryg.
The Beast
inne tytuły
Peter Benchley's The Beast
więcej
Do wyreżyserowania tego filmu brano pod uwagę Sama Raimiego. Ostatecznie za stołkiem reżyserskim zasiadł Jeff Bleckner.
Na początku filmu awaria zasilania na łodzi uniemożliwia młodemu małżeństwu wezwanie pomocy. W rzeczywistości radia alarmowe na łodziach posiadają własne - wewnętrzne - zasilanie, właśnie by unikać takich problemów.
Zdjęcia do filmu nakręcono w Patondze i Sydney (Australia).
Od najlepszych
  • Od najnowszych
  • Od najlepszych

Sentyment :)

ocenił(a) film na 8

Dałam wysoką notę z powodu sentymentu do tego filmu. Pamiętam jak byłam młodsza oglądałam go na rtl7 i bardzo bałam się tej wielkiej kałamarnicy. Film nie robi już takiego wrażenia dziś ale ma coś w sobie. Fajni aktorzy , ładne zdjęcia no i mimo upływu lat trzyma w napięciu :)

8/10

ocenił(a) film na 7

Jeden z najlepszych animal attack jakie widziałem, nieźle zrealizowany z bardzo dobrymi efektami, nie najgorszym aktorstwem. 3 godzinny seans zleciał jak z bicza strzelił. Mątwa-WSPANIAŁA. Dziwne, że ten film jest tak mało znany i oceniany. Zresztą nie pamiętam kiedy leciał w TV, zdaje mi się, że już ładnych klika lat...

więcej

Spadkobierca Szczęk, z resztą na podstawie książki Petera Benchley'a tak samo jak Szczęki więc wiadomo... Przydałby się remake z mocniejszym budżetem, mimo wszystko broni się nawet dziś. Na CDA z lektorem. Polecam

8/10

ocenił(a) film na 8

Bardzo pozytywne zaskoczenie. Ten dwuczęściowy film ogląda się bardzo przyjemnie, wyczuwalny jest ten klimat lat 90-tych, a jak na telewizyjną produkcję to prezentuje się doprawdy profesjonalnie.

Zarówno pierwsza jak i druga połowa filmu stoją na dobrym poziomie. Oczywiście, druga podobała mi się bardziej ze względu...

więcej

Dobry film telewizyjny, poważnie. Niezła realizacja, przyzwoite aktorstwo, świetna muzyka. Byłem bardzo pozytywnie zaskoczony. Historyjka nieco w stylu "Szczęk" ale to nie wada akurat. Śmiało mogę polecić. Fani morskich przygód nie powinni żałować trzech godzin spędzonych na tym filmie.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones