William Petersen 

William Louis Petersen

7,5
2 102 oceny gry aktorskiej
William Petersen
Aktorstwem zainteresował się podczas studiów na Idaho State University. Spędził rok w Hiszpanii, gdzie uczył się sztuki aktorskiej, następnie powrócił do Chicago, aby grać w teatrze. Wystąpił jako Stanley Kowalski w "Trmwaju zwanym pożądaniem" na festiwalu w Ontario. Pierwszą główną rolę otrzymał w "Żyć i umrzeć w Los Angeles" Williama Friedkina. Kolejne ważne tytuły w jego karierze to: filmy - "Czerwony smok" Michaela Manna, "Kuzyni" Joela Schumachera, "Niespełnione obietnice" Martina Davidsona, "Strach" Jamesa Foleya i "Sekta" Roba Cohena oraz serial TV "C.S.I.: Crime Scene Investigation", w którym występuje od 2000 roku.

William ma córkę Mai-Tae (ur. 1975 r.). W 2002 roku zaręczył się z nauczycielką biologii Giną Cirone. Poślubił ją 14 czerwca 2003 roku, a w 2011 roku urodziły się im bliźnięta.
więcej

Dane personalne:

wiek:

data urodzenia: 21 lutego 1953

miejsce urodzenia: Evanston, Illinois, USA

wzrost: 178 cm

Aktor
Zdobył Aktor, 8 nominacji
Sprawdź wszystkie nagrody
dwukrotnie żonaty: 1. Joanne Brady (1974 - 1981, rozwód), córka Maite (ur. 1975); 2. Gina Cirone (od 14.06.2003), bliźnięta (ur. 05.07.2011)
Studiował na Idaho State University, gdzie miał sportowe stypendium.
Otrzymał propozycję zagrania w filmie "Pluton", z której nie skorzystał. Nie podobało mu się niskie honorarium, jakie mu zaproponowano oraz perspektywa tygodni treningów na Filipinach.
Odrzucił jedną z głównych ról w filmie "Gorączka".
Od najlepszych
  • Od najnowszych
  • Od najlepszych

...to nic dziwnego, że nie zrobił większej kariery. Potencjał jednak miał co udowodnił w To Live and Die in L.A i Manhunterze.

i nieporadności w związkach z kobietami.
lubiłem jego kapelusze i to, jak przewracał kartki z książek.

Cudowny człowiek wspanialy aktor zagadkach Las Vegas zbudowal tak wspanialą role ze nikt nie może się z nią równac i jej dorównac , i jest w tej roli niewątpliwie nie zastąpiony, nowy aktor nie dorasta mu do pięt :(

Gill Grissom w jego wykonaniiu jest super.

Musze powiedziec ze uwielbiam CSI Las Vegas wlasnie dlatego ze Will tam gra:) Uwielbiam faceta;)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones