PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=1028}

Bez twarzy

Face/Off
7,1 77 249
ocen
7,1 10 1 77249
6,5 11
ocen krytyków
Bez twarzy
powrót do forum filmu Bez twarzy

8/10

ocenił(a) film na 8

Chciałabym zauważyć, że film w przeciwieństwie do typowych filmów akcji, ma jak najbardziej sens, a do tego delikatnie porusza aspekty psychologiczne. Od początku do końca trzymał mnie w napięciu, tak jak powinien.
+za zachowanie formy filmu akcji -co pięknie zaczyna i kończy film,
+za zdjęcia -podkreślające amerykańską popkulturę,
+grę aktorską -bardzo dobrą i wzruszającą,
+za scenariusz- logiczny, ciekawy, momentami zabawny.

OlgaGiovanna

Logiczny???

ocenił(a) film na 8
OlgaGiovanna

wlasnie obejrzalem po dluzszej przerwie. Przyznaje, ze nie przepadam za sensacjami, przewaznie irytuja mnie glupkowatymi dialogami i nadmiarem efektow.
"Bez twarzy" ciagle ma klimat charakterystyczny dla kina akcji, ale dodatkowo jest sporo fajnych scen (jak na przyklad gdy Castor i Archer mierzą do siebie stoja naprzeciw lustra).
Przyjemnie sie ogladalo.

ocenił(a) film na 8
OlgaGiovanna

Wrażenie robią przede wszystkim brawurowe kreacje Travolty i Nicolasa. No cóż,to były ich złote czasy. Zderzenie obu panów lekko przypominało starcie Pacino i De Niro w Gorączce Michaela Manna

Gladiator1000

Właśnie leci na 1 , oglądam:-).Całkowicie zgadzam się z opinią Gladiator1000.
Na dziś dalej film jest nierealny , ale czyż nie było już przeszczepów skóry? Nie wiadomo co będzie za ileś lat?
Film jednak jest świetny w swoim gatunku i bardzo emocjonalny . Gra aktorska wysoki poziom !
Można tylko żałować ,że dziś nie tworzy się już takich filmów ...

ocenił(a) film na 8
sola255

Mogliby nakręcić remake :) Najlepiej ze Stathamem i the rockiem w rolach głownych

Gladiator1000

Statham może jeszcze The Rock jak dla mnie absolutnie ! Nie da rady aktorsko , nawet co do Stathama miałabym obiekcje choć do końca nie ejstem pewna. Dlaczego remake?
Ja bym wolała coś innego ,choć styl mógłby zostać zachowany .Remakami mam już piwnice zapchaną :-)
Jak i współczesnymi tworami , które zwa się filmami ;-)

ocenił(a) film na 8
sola255

Fajnie się zrymowało :D Masz jakieś inne kandydatury(pomarzyć dobra rzecz XD)

Gladiator1000

Pacz , nawet nie zauważyłam rymu ;-)
Kandydatur nie mam .Mało teraz oglądam..Chociaż czekaj, mam Jamie Dornan ,gdyby sie nie pohańbił Greyem >W Upadku był świetny ( jak dla mnie) Castor psychopata jak sie patrzy :-)

sola255

Acha i Anson Mount z Hell on Wheels .Ten by mi pasował na policjanta (moje seriale które lubię ;-)

ocenił(a) film na 8
sola255

Dzięki,dałaś dwie propozycje filmowe :) Nie widziałem tych filmów. Polecasz ? :)

Gladiator1000

To są seriale.Mam wrażenie ,że seriale przejęły teraz rolę dobrych filmów.Polecam ! Upadek- The Fall świetny, polecam
Hell on Wheels inna bajka tez super, inna bajka Homeland, lubie
podobał mi sie ( szczegolnie od 3 sezonu ) ,Detektyw ale nie tak bardzo jak Upadek (zdania sa podzielone). Jak nie widziałeś a lubisz strzelanke na granicy prawa Sons of Anarchy bikerzy , ale to juz kazdy indywidualnie ... :-)

sola255

Ludziom podoba sie Breaking Bad - mnie nie , ale wiem że miał duża oglądalność

ocenił(a) film na 8
sola255

Dzięki,trzeba będzie luknąć :) A BB widziałaś cały ? W sensie wszystkie sezony ?

Gladiator1000

Nie nie wytrwałam , wiem co było ale ogólnie nie przekona mnie narazie nikt do niego.Uparta jestem.
To jest tak ,że np nie wszytskim podoba sie Sons of Anarchy mnie tak , a BB wszytskim sie podoba mnie wkurzal ;-)

ocenił(a) film na 8
sola255

No jasne,chodzi o gust:) Ale tak z czystej ciekawości. Na którym momencie stanęło ? :)

Gladiator1000

Chyba na 2 sezonie, ale dokładnie juz nie pamiętam, trochę czasu minęło :-)

ocenił(a) film na 8
sola255

Wiesz co mam zamiar powiedzieć ? :) 2 pierwsze sezony to taki długaśny wstęp,jak np w "człowieku W Ogniu" z D.Washingtonem. Serial jest jak lokomotywa. Długo się rozkręca,ale kiedy jego silniki rozgrzeją się już do czerwoności,to nic nie jest w stanie wyhamować tego giganta. Warto dać drugą szansę :)

Gladiator1000

Wierzę , wierzę , ale na pewno minie długi czas nim sie skuszę
;-)

ocenił(a) film na 8
sola255

Spoks :) Polecisz jeszcze jakieś seriale ? Dawno nie widziałem żadnego dobrego

Gladiator1000

Dobre dla każdego pojęcie względne,zarówno jeśli chodzi o seriale , jak i o filmy :-)
Ja lubię jeszcze serial Obca bo to moja ukochana książka , ale Tobie pewnie sie nie spodoba:-)
Mało ostatnio oglądam wiecej czytam .Nie moge nic dobrego do oglądania dla siebie znaleźć , jak coś fajnego widziałeś to poleć

sola255

Aaaa Vikings oglądam i lubię Grę o Tron tez ogladam , nie powiem , ale nie zachwycam sie za bardzo

ocenił(a) film na 8
sola255

dochodzenie(The killing). Fajny,mroczny klimat+masa świetnych tekstów głównego bohatera(taki czarny humor0

Gladiator1000

The Killing widziałam

sola255

"Na dziś dalej film jest nierealny , ale czyż nie było już przeszczepów skóry? Nie wiadomo co będzie za ileś lat?"

Przypuszczalnie za sto lat film nadal będzie nierealny:
1 Dotychczas przeprowadzone przeszczepy twarzy trudno uznać za udane. Jedyny sukces polegał tu na ratowaniu samej możliwości przeżycia, bowiem od strony czysto estetycznej to owe przeszczepione twarze budzą ogromne opory.
2 W prawdziwych przeszczepach twarzy - oraz we wszystkich innych transplantacjach - absolutną koniecznością jest zgodność grup krwi dawcy i borcy, zgodność tkankowa i temu podobne. Nie ma mowy o przeszczepieniu dowolnego organu dowolnej osoby - każdej innej osobie, której ów organ się spodoba. A pomimo tej zgodności, dożywotnie przyjmowanie leków immunosupresyjnych staje się po zabiegu koniecznością.
3 Do niedawna niezawodnym sposobem identyfikacji osób było sprawdzenie odcisków linii papilarnych dłoni. Od stosunkowo niedawna stosuje się badanie DNA (ja o czymś takim po raz pierwszy usłyszałem w 1. połowie lat 1970-tych, ale słyszeć i stosować to dwa różne słowa). W tym filmie bohaterowie podszywają się jeden pod drugiego - i nikt nie zna sposobu, aby ich na kłamstwie przyłapać.

Film_Polski

Przecież tak naprawdę w takim kinie chodzi o to czy film sie podoba czy nie .Mnie się podobał :-)
A czy będzie kiedys to realne , czy nie , ja juz sie na pewno tego nie dowiem :-)

ocenił(a) film na 10
OlgaGiovanna

Twarz jest najważniejsza.
Stąd celne, acz wulgarne określenie: "fajna dupa z twarzy", czy bardziej subtelne: "w oczach tkwi siła duszy"; związki frazeologiczne: "patrzeć na kogoś wilkiem", "źle jej/jemu z oczu patrzy", czy brytyjskie "stupid faces".

Angielka Naomi Campbell zapytana swego czasu, co dyskwalifikuje dziewczyny już na wejściu w jej agencji modelek, odpowiedziała bez wahania - głupie twarze.
Figura, sylwetka, to pewien standard poniżej którego dziewczyna zejść, nie może jeśli chce być zawodową modelką, ale głupia twarz, puste spojrzenie, matowe oczy, za którymi nie kryje się nic - to jest najgorsze.

Oczywiście jest też powiedzenie "nie oceniaj po okładce" i ono też jest prawdziwe.
Ale jeśli twarze coś ukrywają, to już prędzej inteligencję. Głupota jest naoczna.

Z drugiej strony na tzw. tajemnicę też nie wolno się nabierać, bo kończy się to refleksją: "Zakochałem się w tobie, bo myślałem, że jesteś tajemnicza, a ty miałaś depresję, jak twoja matka":-)

Prawdziwe pole minowe!

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones