White Oleander

1 godz. 49 min.
7,5 51 189
ocen
7,5 10 51189
17 777
chce zobaczyć
{"rate":5.3333335,"count":3}
{"type":"film","id":32888,"links":[{"id":"filmWhereToWatchTv","href":"/film/White+Oleander-2002-32888/tv","text":"W TV"}]}
powrót do forum filmu Biały oleander
 • Mam wrażenie,iż akademia naprawdę nie lubi Pfeiffer.Zagrała socjopatkę z takim przekonaniem jakby sama nią była w rzeczywistości.Nie mam pojęcia o zasadach przyznawania nominacji do oscara ale pominięcie jej po raz kolejny jest niesprawiedliwe.

 • Villemo339 ocenił(a) ten film na: 10

  jamesdawid Też się nad tym zastanawiam.
  Rola Pffeifer w tym filmie to dla mnie istny majstersztyk. Zagrała spokojnie, bez przerysowania, oszczędnie, a mimo to bardzo przekonująco i w pewien sposób przerażająco.
  Film oglądałam ponad pół roku temu, a mimo to nadal mam na jego punkcie swego rodzaju obsesję i to głównie przez rolę Michelle ;)

 • Villemo339 Już nawet nie chodzi o oscara......ale jakieś wyróżnienie dla M. Pfaiffer się z pewnością należało za tę rolę!
  Była świetna, przekonywują, i zrobiła na mnie największe wrażenie (w tym filmie), mimo, iż grała rolę drugoplanową.

 • Ivaa dokładnie zgadzam się obie aktorki zagrały fantastycznie a jak sprawdziłem i zobaczyłem że nawet nominacji nie było to przecież śmiech na sali, ale nie ważne film mi zaparł dech w piersiach , fantastyczny!!!

 • basiabe2 ocenił(a) ten film na: 8

  jamesdawid bardzo poruszający film i naprawdę świetna M P, bardzo wyważona a jednocześnie wyrazista, rewelacja!!

 • galladorn ocenił(a) ten film na: 9

  jamesdawid Nie widziałem wszystkich filmów, z których aktorki zostały nominowane w 2003 roku ale zgadzam się z Tobą. Zagrała rewelacyjnie. Zarówno rola Michelle Pfeiffer, jak i sam film (również pominięty przez Akademię) bardzo mi się podobały. Prawdę mówiąc myślałem, że to będzie coś innego. Spodziewałem się relacji córki z matką - niesłusznie zamkniętą w więzieniu kobietą. Nie do końca tak było, co sprawia, że film nie był banalny.
  9/10

 • Kirsty16 ocenił(a) ten film na: 7

  jamesdawid Właśnie. Film mnie nie powalił, ale ona sama tak. :) Oskar za rolę należy jej się jak nic.

 • hud ocenił(a) ten film na: 9

  jamesdawid Jej nominacja ograniczyła by się co najwyżej do najlepszej aktorki drugoplanowej, gdzie i tak wydaje mi się że było jej trochę za mało jak na nominację a już w szczególności żeby przebić laureatkę w tej kategorii z 2002r - Jennifer Connelly - za rolę w " A Beautiful Mind".
  Aczkolwiek pokazała warsztat rewelacyjny.
  Pozdrawiam.

 • galladorn ocenił(a) ten film na: 9

  hud Gdybym miał wybór pomiędzy rolami Pfeiffer i Connely wybrałbym Michelle.
  Pozdrawiam

 • garnki_zbite ocenił(a) ten film na: 9

  galladorn Ja również

 • jamesdawid ja generalnie się nie znam i nie umiem oceniać tak profesjonalnie aktorów ale Pfeiffer była cudowna... gdyby nie ona, ten film nie wywarł by na mnie takiego wrażenia.

 • maciekb80 ocenił(a) ten film na: 9

  jamesdawid swięte słowa.Jej rola w tym filmie była genialna. Nóz się w kieszeni otwiera gdy widzi sie mlode "cizie" z oscarem na koncie a takie gwiazdy jak Michelelle czy Glenn Close nie maja żadnego.

 • jamesdawid No nominację mogła dostać za tą rolę. Oscara dla najlepszej aktorki pierwszoplanowej w 2003 roku dostała Nicole Kidman za "Godziny", zresztą zasłużenie, a dla najlepszej aktorki drugoplanowej - Catherine Zeta-Jones za "Chicago" (nie oglądałem, nie jestem fanem musicali).

 • tatraplan ocenił(a) ten film na: 9

  jamesdawid fajfer zagrała socjopatkę wg zachodnich wzorców kulturowych , a cywilizacja zachodu właśnie upada i miksuje się i jest wypierana przez nowego człowieka radzieckiego w postaci multikulti
  wg wzorców norweskich chciała córke czegoś nauczyć, a przy okazji być wierna sobie i była , dlatego nie wyszła z więźnia, a młoda cóż... nie zawsze dzieci dorastają do naszych oczekiwań właśnie dlatego trzeba ich mieć duużo;))

 • cvana ocenił(a) ten film na: 9

  jamesdawid Zgadzam się, zagrała genialnie. A do tego ta anielska buzia i włosy. Wybitna kreacja, rzeczywiście na swój sposób przerażająca.

 • maciekb80 ocenił(a) ten film na: 9

  jamesdawid Dla mnie to kolejny dowód na to że te Oscary to o kant owalu talerza rozbić .

 • maciekb80 ocenił(a) ten film na: 9

  jamesdawid A jeszcze większym dowodem na to jest fakt że taka caryca jak Glenn Close nie ma Oscara choć winna mieć już trzy , za "fatalne zauroczenie" "niebezpieczne zwiazki " i "albert nobbs" . Może zagra w kolejnej odsłonie "woziąć Panią Daisy : wyprawa po złote runo" i łaskawie jej dadzą na odchodne.

 • garnki_zbite ocenił(a) ten film na: 9

  jamesdawid Popieram