PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=4178}

Biesy

Les possédés
6,1 761
ocen
6,1 10 1 761
Biesy
powrót do forum filmu Biesy

Po pierwsze te akcenty muzyczne nieco zbyt przerysowane w niektórych momentach, np.: kiedy Piotr Stiepanowicz gonił Stawrogina.
Sam Nikołaj Staworogin też wg mnie niezbyt dobrze dobrany, to bardzo subiektywna opinia, ale już same cechy fizyczne i fizjonomiczne aktora nie do końca mi pasowały do tej roli. Ponadto powinien być mniej wyniosły; w książce mimo okrucieństw, które popełnia wydaje się być ofiarą; i nie powinien mieć cały czas tej samej miny przylizanego synalka.
Po trzecie: fabuła bardzo skrócona. Wiem, że to film i każdy reżyser wybiera z książki to co mu pasuje, ale niektóre wątki wydają się niejako wyrwane, np. ze Stiopą - nie wiem czy gdybym nie czytała wcześniej książki zrozumiałabym o co w tym wszystkim chodzi.

Poza tym większych zastrzeżeń nie mam. Ciekawe przedstawienie Rosji i czasów współczesnych Dostojewskiemu. Szczególnie udany Kiryłow; dla mnie główna postać "Bisów" - duży plus dla filmu, że jego wątek a k u r a t nie został nie rozwinięty.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones